Książę William i księżna Kate martwią się o zdrowie psychiczne Brytyjczyków. Para odwiedziła ratunkowe call center

Epidemia koronawirusa mocno odbiła się również na rodzinie królewskiej. Książę William musiał przejąć stery na brytyjskim dworze.

Pandemia koronawirusa nie oszczędziła brytyjskiej rodziny królewskiej. Niespełna tydzień temu dowiedzieliśmy się, że książę Karol jest zarażony, co uniemożliwia mu w pełni sprawowania swoich funkcji. Co więcej, królowa Elżbieta II i książę Filip są poddani kwarantannie, więc wszystkie obowiązki reprezentacyjne przejmują na ten czas książę William i księżna Kate. Książęca para nie próżnuje. Odwiedzili ratunkowe call center, a także wystosowali oświadczenie, które ma na celu wesprzeć poddanych w tym trudnym czasie. 

Książę William i księżna Kate martwią się o samopoczucie Brytyjczyków

Książę William i księżna Kate zamieścili na Instagramie specjalne oświadczenie, w którym opisali swoje ostatnie zajętości, a także zwrócili uwagę na kwestię zdrowia psychicznego. 

Ostanie tygodnie były bardzo niepokojące dla nas wszystkich. Musimy poświęcić czas, aby zadbać o siebie nawzajem i znaleźć nowy sposób na zatroszczenie się o nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne. (...) Cieszymy się, że sektor zdrowia psychicznego tak dobrze działa we współpracy z NHS (brytyjski NFZ przypis red). (...) Jeżeli będziemy współpracować, możemy lepiej się przygotować na to, co nas czeka...- czytamy na oficjalnym profilu książęcej pary na Instagramie. 
 

W międzyczasie książę William i księżna Kate odwiedzili ratunkowe call center, a także odbyli długie rozmowy z organizacjami Place2Be oraz Mind. To instytucje charytatywne, które niosą pomoc ludziom z problemami psychicznymi. Książę William i księżna Kate stanęli na wysokości zdania, jednak kolejne tygodnie przyniosą im z pewnością o wiele więcej pracy.

Książę Harry i Meghan Markle opublikowali kilka dni temu na Instagramie rutynowy post ze znanymi już wszystkim zaleceniami dotyczącymi pandemii. Z pewnością mają teraz o wiele więcej rzeczy na głowie. W końcu przeprowadzka to nie lada zadanie, szczególnie w czasie zarazy. 

RG