"Detektyw Murdoch". Serial o słynnym śledczym w TVP. Kiedy emisja?

"Detektyw Murdoch" rusza z emisją w TVP HD. Widzowie już zacierają ręce. Kiedy pierwszy odcinek serii o nietuzinkowym śledczym?

Więcej aktualnych informacji na temat seriali znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl

"Detektyw Murdoch" to jeden, obok Sherlocka Holmesa, z najpopularniejszych seriali o niebanalnym detektywie. Opowieść o tytułowym bohaterze oparta jest na powieściach Maureen Jennings. Ekranizacja została dobrze przyjęta przez widzów, a teraz fani serii będą mogli ją oglądać w rodzimej stacji TVP HD.

Zobacz wideo Marcelina Zawadzka odeszła z TVP. "Nie wchodzę oknem, jak wyrzucają drzwiami"

"Detektyw Murdoch" w TVP. O czym jest i kiedy emisja?

Serial przez wielu jest uważany za jeden z lepszych kryminalnych serii retro. Rzeczywiście, klimat opowieści jest utrzymany w XIX wieku. Akcja toczy się w Toronto, gdzie dochodzi do brutalnych zbrodni. Tytułowy detektyw Murdoch obdarzony jest niezwykłą inteligencją i sprytem. W śledztwach stosuje niekonwencjonalne metody, co niekoniecznie podoba się jego konserwatywnym przełożonym. Sięga po nowoczesne techniki, o których wcześniej nikt nie słyszał lub które dopiero zaczynają raczkować w śledczym środowisku. Wprowadza m.in. analizę krwi, wariograf, czy światło ultrafioletowe. Z jednej strony główny bohater wzbudza przerażenie, a z drugiej ciekawość.

W śledztwach Murdochowi towarzyszą dr Julia Ogden - pierwsza kobieta koroner w kanadyjskiej policji oraz konstabl George Crabtree, któremu brak doświadczenia, lecz nie zapału do pracy. W głównych rolach wystąpili Yannick Bisson, Helene Joy, Thomas Craig i Jonny Harris. Skojarzenia z "Sherlockiem Holmesem" są tu oczywiste, lecz nie przeszkadza to fanom gatunku.

TVP zdecydowała się na puszczanie dwóch odcinków naraz. Pierwsze dwa odcinki "Detektywa Murdocha" zostaną wyemitowane we wtorek 5 kwietnia o godzinie 21:25 w TVP HD. Kolejne premierowe również będzie można oglądać w każdy wtorek. Natomiast powtórki będą emitowane w czwartki i piątki o 13:20.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.