Laminowanie włosów, czyli sposób na piękne i lśniące kosmyki

Włosy to ozdoba, dlatego warto zadbać, żeby były zdrowe i lśniące. Coraz popularniejszym zabiegiem jest laminowanie włosów. Na czym polega ten zabieg i jakie daje efekty?

Włosy to ozdoba, dlatego warto zadbać o to, by były zdrowe, lśniące i gładkie. Podstawa to oczywiście odpowiednia pielęgnacja i stosowanie po każdym myciu odżywek oraz masek regenerujących. W ten sposób można szybko doprowadzić fryzurę do świetnego stanu. Jednak są chwile, gdy pragniemy, by wyglądała lepiej niż zazwyczaj. Dobrym sposobem na osiągnięcie sypkości i blasku jest laminowanie włosów, a wykonać je można zarówno u fryzjera, jak i samemu w domu. Na czym polega ten zabieg, jakie daje efekty oraz w jaki sposób można go wykonać?

Laminowanie włosów - co to jest?

Laminowanie na ogół kojarzy się bardziej z meblami lub podłogami niż z zabiegiem fryzjerskim, jednak wbrew pozorom jedno i drugie ma ze sobą wiele wspólnego. Najprościej mówiąc laminowanie to pokrycie powierzchni specjalnym materiałem. Robi się to po to, aby chronić i zabezpieczyć tę powierzchnię przed uszkodzeniami mechanicznymi czy też wpływem wilgoci. W przypadku włosów zabieg ten dodatkowo zapewnia blask i wygładza ich powierzchnię, dzięki czemu wyglądają zdrowiej. Chcąc przetestować zabieg tego typu i sprawdzić jego efekty, można wykonać laminowanie włosów w domu lub skorzystać z usług fryzjera. 

 

Laminowanie włosów żelatyną, czyli prosty sposób na piękne włosy

Najpopularniejszym sposobem jest użycie żelatyny. Laminowanie włosów: przepis i sposób wykonania zabiegu:

  1. Należy rozpuścić łyżkę żelatyny w trzech łyżkach gorącej wody uważając, by nie pozostały żadne grudki.
  2. Gotową żelatynę wystarczy dodać do jednej łyżki ulubionej maski lub odżywki, dokładnie wymieszać i nałożyć na umyte, wilgotne włosy. Każde pasmo powinno być dokładnie pokryte mieszanką.
  3. Ważne, by włosy miały ciepło, dlatego zaleca się, by owinąć je folią lub czepkiem, a następnie ręcznikiem.
  4. Po upływie 30, 40 minut należy dokładnie zmyć żelatynę ciepłą wodą.

Laminowanie włosów - Marion 

Alternatywą dla laminowania włosów żelatyną za pomocą samodzielnie przygotowanej mieszanki mogą być gotowe produkty. Warto wypróbować kosmetyk do laminowania włosów Marion, którego bazą również jest żelatyna, jednak towarzyszą jej także substancje nawilżające i odżywiające takie jak oleje. Plusem jest również to, że mieszankę wystarczy od razu nałożyć na włosy bez potrzeby rozrabiania. Wystarczy postępować tak, jak w przypadku tradycyjnej maski do włosów.

Laminowanie włosów siemieniem lnianym 

Innym sposobem na piękne włosy jest wykorzystanie do laminowania siemienia lnianego. Siemię nawilża włosy i mocno je wygładza, jest więc doskonałym pomysłem na odżywienie wysuszonych kosmyków. Oto przepis:

  1. Do głębokiego naczynia należy wsypać dwie łyżki siemienia lnianego, a następnie zalać je 1,5 szklanki wody i gotować przez 15 minut, Odstawić, by przestygło.
  2. Krok kolejny to umycie włosów.
  3. Do siemienia należy dodać łyżkę maski lub odżywki i wymieszać.
  4. Mieszankę nałożyć na włosy, owinąć je folią i ręcznikiem, a po godzinie dokładnie spłukać.

Laminowanie włosów u fryzjera 

Najbardziej profesjonalnym sposobem na laminowanie jest zabieg u fryzjera. Jest to także najbardziej kosztowny zabieg, ponieważ cena waha się w zależności od gęstości oraz długości włosów od od 300 do nawet 700 zł. Podczas laminowania włosów w salonie pasma zostają dogłębnie odżywione a uszkodzenia uzupełnione specjalnymi preparatami na bazie nierozpuszczalnych w wodzie białek. Efekty utrzymują się dłużej niż w przypadku zabiegów domowych.

 

Laminowanie włosów – opinie 

W sieci można znaleźć wiele opinii kobiet, które dbają o kosmyki i chwalą sobie metodę domową. Również blogerki piszą o zaletach tego zabiegu oraz o efektach, jakie daje, w szczególności ochronie kosmyków przed zniszczeniami, nabłyszczeniu i wygładzeniu. Warto poczytać i dowiedzieć się więcej o laminowaniu włosów u Anwen, właścicielki jednego z najbardziej poczytnych blogów włosowych w Polsce.

Więcej o: