Agata Mróz zmarła, gdy jej córka miała dwa miesiące. Dziś Liliana ma 15 lat. Poszła w ślady mamy

Agata Mróz zmarła w 2008 roku, gdy jej córka miała zaledwie dwa miesiące. O tragedii mówiła cała Polska. Dziś Liliana, córka zdolnej siatkarki, ma 15 lat. Okazuje się, że nastolatka także jest fanką siatkówki.

Agata Mróz przez wiele lat była wybitną siatkarką. Gdy jej kariera nabierała tempa, nagle musiała z niej zrezygnować. Sportsmenka porzuciła swoją pasję w 2007 roku. Choć na chorobę szpiku kostnego chorowała od 17. roku życia, w tamtym czasie jej stan się pogorszył. Tuż po ślubie z ukochanym Jackiem Olszewskim musiała rozpocząć pilne leczenie. Czekała na przeszczep. Gdy był już możliwy, okazało się, że wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane. Na teście ciążowym pojawiły się dwie kreski. - Niestety, muszę to przesunąć, bo jestem w ciąży - wspominała w wywiadzie dla "Vivy!". 

Zobacz wideo Kukulska z dumą o swoich dzieciach. Wkrótce czeka ją rozłąka z córką

Córka Agaty Mróz ma już 15 lat. Liliana poszła w ślady mamy

Pomimo druzgocącej choroby Agata Mróz starała się czerpać z życia jak najwięcej. Wiadomość o ciąży ogromnie ją ucieszyła. Niestety, innego zdania była kadra lekarska. Lekarze zasugerowali, aby siatkarka usunęła ciążę i jak najszybciej zgodziła się na przeszczep. Ta jednak odmówiła. 4 kwietnia 2008 roku na świat przyszła jej upragniona córka Liliana. Zaledwie miesiąc później Agata przyszła zabieg przeszczepienia szpiku kostnego. Wydawać by się mogło, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Niestety, 14 dni po zabiegu Mróz zmarła. Powodem była posocznica i związany z nią wstrząs septyczny. Siatkarkę pożegnał wówczas kochający mąż, dwumiesięczna córka i rzesze fanów. Dziś Liliana ma już 15 lat. Dziewczynka jest ogromną fanką siatkówki. Tak jak jej mama, zdobyła duże osiągnięcia w sporcie. Z mediów społecznościowych wiadomo, że córka Agaty Mróz gra w Klubie Sportowym SASKA Warszawa. Jakiś czas temu grupa opublikowała informacje, z której wynika, że Liliana otrzymała powołanie na zgrupowanie kadry i Ogólnopolski Turniej Talentów. Więcej zdjęć znajdziecie w galerii na górze strony.

Agata Mróz zmarła dwa tygodnie po przeszczepie szpiku. Dwa miesiące wcześniej urodziła wyczekaną córkę

Agata Mróz chorowała na zespół mielodysplastyczny. Jednym ze sposobów leczenia jest właśnie transplantacja. Niestety, tego typu zabieg niesie duże ryzyko powikłań. Nierzadko kończy się również śmiercią. W przypadku Agaty Mróz operacja została znacznie odłożona w czasie. Przeszczep, który miał uratować jej życie, odbył się 22 maja 2008 roku. Zanim nowy szpik się przyjął, do organizmu siatkarki wdarła się poważna infekcja. W tym przypadku lekarze byli bezradni. Niesamowita historia życia i śmierci polskiej sportsmenki została zaprezentowana w filmie biograficznym pt. "Nad życie". ZOBACZ TEŻ: Mąż Agaty Mróz: Mam dziewczynę. Potem o samotnym wychowaniu córki: "Jest poczucie winy, bo..."

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.