Tak przywitali Andrzeja Dudę w Chinach. Agata Duda odstrzeliła się w letnią stylizację

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką udali się w podróż do Chin. Już niedługo głowa państwa spotka się z sekretarzem generalnym Komunistycznej Partii Chin. Tak na lotnisku powitano parę prezydencką.

Jeszcze niecały rok Andrzej Duda pozostanie prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej. Głowa państwa jest jednak aktywna w świecie polityki i wraz z małżonką udali się w podróż do Chin. Para prezydencka oficjalnie wylądowała w Pekinie, gdzie zostali serdecznie powitani. Zobaczcie, jak Agata Duda prezentowała się na lotnisku. 

Zobacz wideo Tak Agata Duda prezentowała się przed wylotem do Kanady

Para prezydencka wylądowała w Chinach. Agata Duda poszła w pastelowe kolory

To oficjalna wizyta Andrzeja Dudy w Chinach. W poniedziałek 24 czerwca prezydent spotka się z sekretarzem generalnym Komunistycznej Partii Chin Xi Jinpingiem. Celem jego wizyty jest przede wszystkim otwarcie się Chin na produkty mięsne z Polski, a także zwiększenie chińskich inwestycji w naszym kraju. Duda ma także przedstawić polskie spojrzenie na kwestię bezpieczeństwa. 

Para prezydencka pojawiła się na lotnisku w Pekinie 22 czerwca. Zostali godnie powitani - Andrzeja Dudę przywitała kompania reprezentacyjna chińskiego wojska, a pierwsza dama otrzymała spory bukiet kwiatów. Widać, że Agata Duda już czuje letni klimat i nadchodzące, ciepłe dni. Postawiła na długą, koralową sukienkę z dekoltem karo z luźnymi rękawami, którą dopełniła jasnobrązowym paskiem. Zdjęcie stylizacji znajdziecie w naszej galerii na górze strony

Andrzej Duda chce, by Chiny otworzyły się na polską gospodarkę

Prezydent ma już sprecyzowane plany, jeśli chodzi o swoją krótką, pięciodniową wizytę w Chinach. W poniedziałek 24 czerwca najpierw spotka się z premierem Li Qiangiem, później z przewodniczącym Stałego Komitetu chińskiego parlamentu Zhao Lejim, a następnie porozmawia z przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej - Xi Jinpingiem. "Podpiszemy kilka porozumień, ale najważniejsze są trwające zabiegi, które, mam nadzieję, uwieńczymy sukcesem, jeżeli chodzi o otwarcie rynku chińskiego na polski drób" -oznajmił prezydent. Andrzej Duda wygłosi również przemówienie na forach ekonomicznych w Dalian i Szanghaju. W planie wizyty ma także wręczenie odznaczeń w ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej. To trzecia wizyta Dudy w Chinach - pierwsza miała miejsce w 2015 roku, a drugi raz prezydent pojawił się w Państwie Środka na ceremonii otwarcia 24. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku.

Andrzej DudaAndrzej Duda Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Czy Andrzej Duda sprawdza się jako prezydent?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.