Tyle wynosi majątek Wojciecha Szczęsnego. Bramkarz podał szokującą kwotę

Wojciech Szczęsny gra na pozycji bramkarza w klubie Juventus. Na co dzień razem z żoną i synem mieszka we Włoszech, ale ma też kilka innych apartamentów w różnych miejscach. Ostatnio piłkarz ujawnił, ile wynosi jego majątek.

Wojciech Szczęsny od 2009 roku jest reprezentantem Polski w piłce nożnej. Jest rekordzistą pod względem liczby występów bramkarza i rozegranych meczów bez straty gola. W lipcu 2017 roku podpisał kontrakt z Juventusem, w którym gra do dziś. Według informacji włoskiego dziennika Tuttosport piłkarz zajmuje drugie miejsce na liście najlepiej zarabiających piłkarzy w Serie A. Otrzymuje 12 mln euro rocznie.

Zobacz wideo Szczęsny przyjedź do Fenerbahce! "Mourinho is waiting"

Gdzie mieszka Wojciech Szczęsny? Jest właścicielem kilku nieruchomości

Do czerwca 2025 roku Wojtka obowiązuje kontrakt z Juventusem, ale już od jakiegoś czasu plotkuje się o przejściu Szczęsnego do saudyjskiego klubu piłkarskiego Al-Nassr. Miałby tam zarabiać 20 mln euro. Piłkarz i jego żona Marina Łuczenko posiadają nieruchomości zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na co dzień mieszkają w Turynie, ale mają też apartament w Warszawie, Zakopanem i Londynie. Są również właścicielami willi w Marbelli.

Można powiedzieć, że Wojciech rozkręca biznes nieruchomościowy, bo razem z Mariną kupują luksusowe apartamenty, a potem wykańczają je zgodnie z projektem i koncepcją piosenkarki. Następnie lokal wystawiany jest na sprzedaż albo wynajem. "Większość pieniędzy odkładamy, bo trzeba się zabezpieczyć, kiedy już skończę piłkarską karierę" - mówił przed laty w rozmowie "Vivą!".

 

Ile zarabia Wojciech Szczęsny? Mówi wprost o majątku

19 czerwca na kanale @FootTruck na YouTube pojawił się godzinny wywiad z piłkarzem. Łukasz Wiśniowski i Mateusz Święcicki rozmawiali ze Szczęsnym m.in. o jego zarobkach. Cała rozmowa odbyła się w przyjemnej atmosferze, w pomieszczeniu pełnym piłkarskich akcesoriów. - Ile masz na koncie? - bezpośrednio zapytał Wojciecha jeden z prowadzących. - Więcej niż 100 euro - odpowiedział ze śmiechem sportowiec. - No dobra, ale to jest 100 milionów złotych? - drążył Święcicki. - Majątek mam na pewno większy niż 100 milionów - ujawnił Wojtek. W grudniu 2023 roku Szczęsny znalazł się na liście 40 najbogatszych Polaków przed czterdziestką według tygodnika "Wprost". Jego majątek jest szacowany na 160 mln zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.