Nie wszyscy wiedzą, kim jest żona Karola Okrasy. Są razem niemal 30 lat. "Jesteśmy totalnie różni"

Karol Okrasa jest dziś jednym z najpopularniejszych polskich kucharzy, a mimo to o jego życiu prywatnym wiadomo niewiele. Restaurator i autor książek rzadko opowiada na ten temat w mediach.

Karol Okrasa telewizję podbił szturmem ponad dwie dekady temu. Wygrał wówczas casting w TVP, który zaowocował stworzeniem świetnie przyjętego programu "Kuchnia z Okrasą". Od tego czasu kucharz nie tylko zadomowił się w mediach, ale też napisał kilka książek kulinarnych i otworzył w Warszawie restaurację. Okrasa może liczyć na ogromne wsparcie żony, z którą związany jest już od klasy maturalnej. Mimo ogromnej popularności męża Monika Okrasa stroni jednak od blasku fleszy.

Zobacz wideo Co mówi o ich relacji?

Kim jest żona Karola Okrasy?

Początki znajomości Karola Okrasy i jego ukochanej sięgają jeszcze szkoły średniej. Jak wspominała Monika Okrasa na łamach "Pani domu", spotkali się na egzaminie do technikum gastronomicznego. - Do dziś żartuję, że poszłam tam znaleźć męża, bo przecież nie z pasji do kuchni - opowiadała żona kucharza, cytowana przez portal viva.pl. Jak czytamy na łamach serwisu, związek pary rozpoczął się jednak dopiero w klasie maturalnej. Młodzieńcze zakochanie po czasie przerodziło się w prawdziwą miłość, a w 2005 roku para stanęła na ślubnym kobiercu.

Jesteśmy totalnie różni, dzięki czemu idealnie się uzupełniamy. Monia jest bardzo konkretna, poukładana, wręcz pedantyczna. Dla niej świat idealistyczny jest piękny, ale najchętniej poukładałaby go po swojemu

- opowiadał Karol Okrasa na łamach "Gali".

Karol Okrasa i jego żona mają 16-letnią córkę

Małżonkowie trzy lata po ślubie doczekali się córki Leny. Kucharz w tym samym wywiadzie dodał, że pojawienie się dziecka zupełnie zmieniło jego życie. Podkreślił także, że żona i córka są dla niego najważniejsze. "W wielu sytuacjach bywam nadmiernie ostrożny, bo wiem, że wszystko, co dotyka mnie, dotyka też ich. Nie chciałbym, żeby córka musiała kiedyś płacić za moje błędy" - mówił. Zdjęcia Karola Okrasy z żoną to prawdziwa rzadkość. Kucharz nie pokazuje jej w mediach społecznościowych, jednak lata temu kilka razy pojawili się razem na oficjalnych eventach. Fotografie pary znajdziecie w galerii na górze strony.

Byłeś/aś w restauracji Karola Okrasy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.