Krzysztof Respondek doczeka się godnego upamiętnienia. Gest chwyta za serce

Krzysztof Respondek zmarł 22 grudnia 2023 roku. Odszedł wskutek zawału serca. Nadal jest ciepło wspominany przez bliskich i fanów, o czym świadczy sposób, w jaki pragną upamiętnić go osoby z jego rodzinnych stron.

O odejściu Respondka dowiedzieliśmy się od Krzysztofa Hanke, współtwórcy kabaretu Rak. Kilka miesięcy temu napisał o tym w mediach. "Odszedł mój przyjaciel, artysta kabaretu Rak Krzysztof Respondek. Nic więcej nie potrafię dodać" - mogliśmy przeczytać na jego Facebooku. Jeszcze kilka dni przed śmiercią aktor i wokalista czuł się dobrze. "Trzy dni temu graliśmy razem imprezę. Był w pełni sił, żartował jak zawsze, normalny Krzysiek. I zawał, w nocy. Przewieźli go do szpitala do Zabrza. Trzy dni walczyli o jego życie" - tak wspominał przyjaciela Hanke w rozmowie z portalem Ślązag. Po odejściu artysty fani cały czas ciepło go wspominają. Chcą oddać mu hołd. O co dokładnie chodzi?

Zobacz wideo Werner wspomina ojca. Mówi o muzyce disco polo przed śmiercią

Krzysztof Respondek zostanie uhonorowany. Oto szczegóły

Artysta spoczywa na cmentarzu w Tarnowskich Górach. Mieszkańcy tych okolic bardzo przeżyli odejście Respondka, dlatego też wyszli ze wspaniałą inicjatywą - zamierzają uhonorować go wyjątkowym gestem. Plebiscyt "Galeria Artystyczna" od dwóch dekad upamiętnia znanych twórców i tym samym pragnie oddać cześć zmarłemu aktorowi. W związku z tą koncepcją na katowickim placu Grunwaldzkim umieszczane są popiersia z brązu znanych osób. Dzięki licznym głosom mieszkańców Respondek również otrzyma swoje miejsce. 

Niezmiernie cieszę się, że Krzysztof Respondek, którego z wielkim żalem niedawno pożegnaliśmy, znajdzie swoje miejsce w Galerii Artystycznej. Ten ceniony artysta z pewnością zasłużył na to szczególne wyróżnienie. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w plebiscycie, bo to wyraz Waszej wdzięczności i pamięci dla twórców, którzy swoim talentem i swoją pracą przyczynili się do rozwoju rodzimej kultury i sztuki

- przekazał prezydent Katowic Marcin Krupa dla radiopiekary.pl.

Krzysztof Respondek i czasy po jego śmierciKrzysztof Respondek i czasy po jego śmierci KAPiF.pl

Krzysztof Respondek jest wspominany w mediach. Tak mówiono o nim w TVP

Podczas jednego z odcinków "Dej pozór!" usłyszeliśmy kilka wspomnień znajomych znanego artysty. - Miał w sobie niesamowitą naturalność, to jest rzadka cecha u aktorów, albo jest to cecha najlepszych aktorów - powiedział w materiale reżyser Marek Pieprzyca. - Żałuję, że już nie uda nam się spotkać na planie - dodał. Kilka ciepłych słów o Respondku padło również ze strony reżyserki Magdy Piekorz. - Miał w sobie wielką młodzieńczość, wewnętrzne światło, którym emanował i zarażał wszystkich wokół - wyznała. Zdjęcia znajdziecie w galerii.

Krzysztof Respondek i czasy po jego śmierciKrzysztof Respondek i czasy po jego śmierci KAPiF.pl

W którym znanym serialu grał Krzysztof Respondek?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.