O której przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego? "Jest solą w oku całej prawicy"

Już 15 marca Jarosław Kaczyński stanie przed komisją śledczą i złoży swoje zeznania w sprawie zakupu Pegasusa. Jest to pierwszy przesłuchiwany polityk, który potwierdził zakup tego oprogramowania. O której godzinie pojawi się szef PiS?

Na ten moment z pewnością czekało wielu Polaków. W piątek 15 marca będzie można obejrzeć transmitowane przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS odpowie na pytania dotyczące inwigilacji polityków ówczesnej opozycji. Przesłuchanie rozpocznie się o godz. 9:00, natomiast sam Kaczyński ma pojawić się koło godziny 11:00, tuż po zakończeniu przesłuchania Jerzego Kosińskiego. Czego po Kaczyńskim spodziewają się członkowie komisji?

Zobacz wideo PiS miał inwigilować także własnych polityków. Czy Komisja ds. Pegasusa to wyjaśni?

O której przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego? Tak będzie wyglądało

Przewodnicząca komisji śledczej ds. Pegasusa, Magdalena Sroka w rozmowie z Wirtualną Polską zdradziła, że Kaczyńskiemu zostaną przytoczone wszystkie jego wypowiedzi związane ze sprawą Pegasusa. - Sądzę, że Jarosław Kaczyński może zechcieć zasłaniać się niepamięcią. Natomiast przypomnimy mu jego wypowiedzi dotyczące Pegasusa. To prezes PiS przyznał w jednym z wywiadów, że za rządów jego partii zakupiono ten system. Mamy nadzieję, że wyjaśni całej Polsce, dlaczego system ten trafił w posiadanie polskiego państwa - tłumaczyła.  Z kolei Tomasz Trela będzie próbował dowiedzieć się, kto i kiedy wpadł na pomysł zakupu tego oprogramowania, a także kto decydował o podsłuchiwaniu konkretnych polityków.

Jarosław KaczyńskiJarosław Kaczyński Tak będzie wyglądało przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego. 'Jest solą w oku całej prawicy'. Fot. KAPiF.pl

Prawica boi się przesłuchania Jarosława Kaczyńskiego? "Prezes jest w złej kondycji" 

Wywiadu przed rozpoczęciem przesłuchań udzielił również Witold Zembaczyński, który otwarcie przyznał, że samo pojawienie się prezesa, może być problematyczne dla Prawa i Sprawiedliwości. - Przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego jest solą w oku całej prawicy. Dlatego, że prezes jest w złej kondycji, jego zdolność do trzymania nerwów na wodzy maleje. W ostatnim czasie widzieliśmy Kaczyńskiego bez hamulców - tłumaczył, po czym dodał, że spodziewa się po Kaczyńskim taktyki "ataku", a nie skrupulatnych odpowiedzi. Zembaczyński podkreślił również, że Kaczyński będzie musiał odpowiedzieć na każde pytanie. - Świadek, który odmawia odpowiedzi, a nie możemy podeprzeć tej odmowy, toczącym się postępowaniem w sprawie, łamie prawo. Nie ma prawnej możliwości, żeby Kaczyński odmawiał odpowiedzi na nasze pytania - mówił. ZOBACZ TEŻ: Kidawa-Błońska ostro o Kaczyńskim i proteście rolników. "Nie może być szantażu" [PLOTEK EXCLUSIVE]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.