Miłosz Kłeczek nabija się z Szymona Hołowni

Miłosz Kłeczek na antenie TV Republika wyśmiał wypowiedzi Szymona Hołowni z konferencji prasowej. Sprawa dotyczyła ukarania posłów PiS-u za próbę siłowego wprowadzenia do Sejmu Wąsika i Kamińskiego.

Miłosz Kłeczek po zakończeniu kariery w TVP Info nie narzeka na brak pracy. Prezenter odnalazł się na antenie TV Republika, gdzie prowadzi obecnie dwa programy: "Wysokie napięcie" i "Miłosz Kłeczek zaprasza". W tym drugim ostatnio poświęcił dużo uwagi marszałkowi Sejmu, Szymonowi Hołowni

Zobacz wideo Joanna Racewicz komentuje działania marszałka Hołowni. "Daje radę"

Szymon Hołownia odniósł się do zdarzeń przed Sejmem: Nie spodziewałem się po posłach takiej agresji

Marszałek Hołownia zorganizował ostatnio konferencję, na której poruszył temat kary dla posłów Prawa i Sprawiedliwości. Jest to związane z próbą siłowego wprowadzenie na teren Sejmu byłych posłów, Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego, którym mandaty poselskie wygasły wraz z wyrokiem sądu. Przed budynkiem parlamentu działy się dantejskie sceny. Posłowie PiS-u przepychali się ze strażnikami marszałkowskimi. W efekcie Prezydium Sejmu postanowiło odebrać na trzy miesiące siedmiorgu posłom diety poselskie. Swoją decyzję Szymon Hołownia tłumaczył na konferencji prasowej, której fragment pokazał w swoim programie Miłosz Kłeczek. "Raport, który zdał pan inspektor Sadoń i identyfikacja uczestników tych zdarzeń, nie pozostawia w mojej ocenie żadnych wątpliwości. Ja się nie spodziewałem po posłach Rzeczpospolitej takiej agresji. Szarpali, strażników marszałkowskich, popychali ich, wykręcali palce, zrzucali czapki z głów, a w niektórych przypadkach nawet podduszali" - powiedział Szymon Hołownia. 

Szymon Kłeczek wyśmiał marszałka Hołownię na wizji: Ja nie widziałem, żeby ktoś podduszał 

Wypowiedzi marszałka Hołowni wyraźnie rozśmieszyły Miłosza Kłeczka, który postanowił je skomentować. Prezenter wyznał, że był na miejscu zdarzeń przed Sejmem i nie widział tam rzeczy opisywanych przez Szymona Hołownię. "To jest dosyć zabawne, jak marszałek Hołownia postrzega rzeczywistość, która go w parlamencie otacza. (...) Tam jest tak: poseł Macierewicz, poseł Sójka, była minister zdrowia i jeszcze kilka osób z grona parlamentarzystów. Ja nie widziałem, żeby ktoś podduszał, a byłem na miejscu" - powiedział widzom TV Republika Miłosz Kłeczek. 

Szymon Hołownia skomentował nałożenie kar na posłów PiS-uSzymon Hołownia skomentował nałożenie kar na posłów PiS-u Szymon Hołownia skomentował nałożenie kar na posłów PiS-u. Fot. KAPiF

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.