Sara Boruc o spotkaniu z Joanną Opozdą. Nie kryła wzruszenia. "To ciężki okres dla większości matek"

Sara Boruc miała okazję spotkać się z Joanną Opozdą. Obie są mocno zaangażowane w pomoc cywilom przebywającym obecnie w Strefie Gazy.

Zarówno Joanna Opozda, jak i Sara Boruc, zgromadziły na instagramowych profilach pokaźną liczbę fanów. Aktorkę obserwuje 670 tys. osób, a influencerkę ponad 500 tys. Obydwie wykorzystują swoje platformy nie tylko do opowiadania o prywatnym życiu czy promowania nowych projektów, ale też nagłaśniania ważnych dla nich tematów. Opozda i Boruc na InstaStories publikują regularnie informacje o tym, jak konflikt izraelsko-palestyński odbija się na przebywających w Strefie Gazy cywilach.

Zobacz wideo Czym jest Strefa Gazy?

Sara Boruc spotkała się z Joanną Opozdą. Obie nie kryły wzruszenia

To właśnie zaangażowanie w pomoc ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie sprawiło, że Sara Boruc i Joanna Opozda nawiązały kontakt. Jak się okazuje, influencerka i aktorka rozmawiają ze sobą nieustannie od dwóch miesięcy, jednak dotąd ich znajomość była wyłącznie wirtualna. Na początku grudnia znalazły czas, żeby się w końcu spotkać, o czym obie poinformowały na Instagramie. Opozda i Boruc zamieściły na swoich profilach to samo wspólne zdjęcie. "Przeżywamy, dzielimy się informacjami i wspieramy, bo to ciężki okres dla większości matek, ale i każdego empatycznego człowieka. Cieszę się, że mogłyśmy się spotkać i przytulić" - napisała Boruc.

Cieszę się, że są jeszcze ludzie, którzy potrafią wyjść ze swojej strefy komfortu i rozmawiać na ważne tematy. Jak widać, Instagram i zasięgi można wykorzystać w mądry sposób - dodała na swoim profilu aktorka.

Matylda Damięcka zareagowała na konflikt grafiką

Palestyński Hamas zaatakował Izrael 7 października, wystrzeliwując rakiety w kierunku kraju. W Izraelu wprowadzono stan wojenny, a odpowiedzią na atak są m.in. zmasowane naloty na Strefę Gazy, w wyniku których ginie cywilna ludność, w tym dzieci. Na konflikt w mediach społecznościowych szybko zareagowała także Matylda Damięcka, dodając na swoim instagramowym profilu wymowne grafiki. Widać na nich m.in. płonące symbole związane z Izraelem i Palestyną, czyli Gwiazdę Dawida i półksiężyc. Ilustracja wywołała burzę w komentarzach, dlatego Damięcka wyjaśniła, że jej rysunek nie ma na celu opowiadania się za którąkolwiek ze stron konfliktu.

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA