Nie żyje aktor znany z serii filmów "Rocky". Miał 83 lata. Stallone pożegnał przyjaciela

Hollywood opłakuje śmierć Burta Younga. Aktor, który zagrał w ponad 160 produkcjach, zmarł w wieku 83 lat. Zasłynął rolą w serii filmów o "Rockym". Grał też u Romana Polańskiego.

Amerykańskie media donoszą o śmierci Burta Younga. Aktor, znany z serii filmów "Rocky", zmarł w Los Angeles 8 października. Miał 83 lata. O śmierci poinformowała jako pierwsza jego córka, Anne Morea Steingieser, na co powołał się "New York Times". Young miał długą i udaną karierę w Hollywood. Za rolę Pauliego Penino był nawet nominowany do Oscara. Zagrał też w głośnym filmie Romana Polańskiego. 

Zobacz wideo Emerytury gwiazd zaskakują. Muszą dorabiać

Nie żyje Burt Young. Żegna do Sylverster Stallone

Przyczyna śmierci Burta Younga nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości. Jego serialowy partner, Sylvester Stallone, pożegnał aktora w mediach społecznościowych. "Mojemu drogiemu przyjacielowi. Burt Young, byłeś niesamowitym człowiekiem i artystą. Ja i świat będziemy bardzo za tobą tęsknić" - napisał Stallone w poruszającym hołdzie na Instagramie. Gwiazdor Hollywood udostępnił też wspólną fotografię z Youngiem. Pod postem słynnego Rocky'ego pojawiło się mnóstwo kondolencji ze strony fanów. "Spoczywaj w pokoju, Burt Young", "To był wspaniały człowiek, to takie smutne", "RIP Paullie..." - czytamy w komentarzach. 

Burt Young dostał nominację do Oscara za "Rocky'ego". Grał też u Polańskiego

Burt Young tak naprawdę nazywał się Gerald Tommaso DeLouise. Urodził się 30 kwietnia 1940 roku. Dzieciństwo spędził w Queens, w stanie Nowy Jork. Zanim zaczął grać w filmach służył w Korpusie Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. Tam też miał okazję trenować boks. Jego pierwszą znaną rolą była ta w filmie "Carnival of Blood". Jednak dopiero rola Pauliego, brata Adriana, w serii filmów "Rocky" przyniosła mu międzynarodową popularność. W 1976 za swoją kreację otrzymał nominację do Oscara, ale złota statuetka ostatecznie powędrowała do Jasona Robardsa za rolę w filmie "Wszyscy ludzie prezydenta". Burt Young zagrał także m.in. u boku Jacka Nicholsona i Faye Dunaway w głośnym filmie Romana Polańskiego "Chinatown". Fani mogą też kojarzyć jego kreację w filmie "Pewnego razu w Ameryce". Łącznie amerykański aktor zagrał w ponad 160 produkcjach filmowych i telewizyjnych. 

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA