Julia Sobczyńska wzięła ślub. W świetle prawa niczego to nie zmienia. "Jeśli coś się stanie, jesteśmy dla siebie obce" [PLOTEK EXCLUSIVE]

Julia Sobczyńska zaręczyła się z partnerką dwa lata temu podczas finału "Top Model". Dziś jest już po dwóch ślubach, jednak wciąż nie mają z ukochaną żadnych praw. Modelka apeluje o nielekceważenie październikowych wyborów. "Wybierzmy mądrze" - przekonuje.

Julia Sobczyńska szerszej publiczności dała się poznać dzięki 10. edycji kultowego programu Top Model. Przyniósł jej on popularność i kontrakt z profesjonalną agencją modelek. Modelka udziela się również społecznie, za co zresztą otrzymała w tym roku nominację w plebiscycie Korony Równości, organizowanym przez Kampanię Przeciw Homofobii. Jeszcze rok temu mówiła "Glamour", że za swój największy sukces ostatnich dwunastu miesięcy uważa pojawienie się razem ze swoją dziewczyną na okładce magazynu "Vogue".  

Zobacz wideo Julia Sobczyńska

Julia Sobczyńska jest już po dwóch ślubach. Jeden był w klubie, drugi...w  teatrze

Szczególny rozgłos przyniosła Julii nie tylko głośna okładka, ale również szczególne wydarzenie, do którego doszło podczas finału "Top Model". Zaraz po nim modelka oświadczyła się swojej partnerce, Judycie. Podczas ostatniego eventu Nyxa i Barbie, Sobczyńska zdradziła Plotkowi, że jest już po ślubie i aż dwóch weselach!

My jesteśmy już po dwóch weselach, jedno było w klubie, taka impreza tematyczna, a drugie to było już takie bardziej poważne w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, w Pałacu Kultury i to było przy spektaklu Szymczyka. Dostałyśmy obrączki, była pani z godłem na szyi, był odczytany cały akt, oczywiście był odczytany akt, który jest obecnie panujący, czyli ten, który mówi o tym, że tylko osoby heteroseksualne mogą wziąć ślub. Został on delikatnie przekształcony i wszyscy, którzy byli na sali, byli świadkami naszych zaślubin - opowiedziała reporterce Plotka Julia.

Niestety, w Polsce taki ślub nie obowiązuje. Choć dziewczyny mogły zdecydować się na ceremonię za granicą, gdyby wróciły do kraju, taki dokument wciąż by nie obowiązywał w wielu sytuacjach.

I tak nie możemy wziąć razem kredytu, przynajmniej z żadnego polskiego banku, i tak nie możemy razem kupić mieszkania, jeżeli coś się stanie Judycie lub mi, nie daj Boże, Li któraś z nas jest w szpitalu, no to my jesteśmy obce dla siebie, lekarz nie ma takiego prawa, żeby udzielić nam jakichkolwiek informacji - wyliczała modelka.

Sobczyńska odniosła się także do zbliżających się wyborów. Zaapelowała o "mądry wybór". "Nie będę tutaj namawiać, ale wydaje mi się, że zmiana jest na pewno potrzebna" - przyznała. Co jeszcze powiedziała  nam Julia Sobczyńska? Całą wypowiedź znajdziecie w materiale wideo na górze strony.

Julia Sobczyńska jest już po dwóch ślubachJulia Sobczyńska jest już po dwóch ślubach KAPiF.pl / KAPIF.pl

Więcej o: