Polski miliarder jeździ komunikacją miejską? Rafał Brzoska się tłumaczy [PLOTEK EXCLUSIVE]

Rafał Brzoska jest jednym z najbogatszych Polaków. Wiadomo, że płaci 300 mln zł podatku. A czy podobnie jak miliarderzy za granicą, jeździ komunikacją miejską? Redakcja Plotka już to wie.

Rafał Brzoska to polski biznesmen i filantrop, prywatnie partner prezenterki Omeny Mensah. W rankingu Forbesa, pochodzący z miejscowości Nędza w powiacie raciborskim biznesmen zajął 18. miejsce z majątkiem w wysokości 2 miliardy 61 milionów złotych. Majątek Brzoski w porównaniu z 2021 rokiem skurczył się o ponad 3 miliardy złotych. Mężczyzna w 2006 założył firmę InPost i zorganizował w Polsce sieć samoobsługowych paczkomatów. Wykupił również większość udziałów w firmie Bakalland. 

Miliarder w komunikacji miejskiej? Brzoska: "Od małego oszczędzam na wszystkim"

W poniedziałek 5 czerwca odbyła się konferencja prasowa Rafała Brzoski i Omeny Mensah w związku z ich Wielką Aukcją Charytatywną Top Charity. To na niej oficjalnie ujawniono, ile pieniędzy dla potrzebujących udało się zebrać. Para filantropów chętnie odpowiadała na zadawane przez dziennikarzy pytania. Redakcja Plotka postanowiła zapytać biznesmena, czy jeździ komunikacją miejską.

Zobacz wideo Rafał Brzoska o jeżdżeniu komunikacją miejską
Prawdą jest, że rzeczywiście w Nowym Jorku albo w Skandynawii jest taki trend, gdzie nawet premier jednego czy drugiego kraju na rowerze udaje się do pracy. To są przykłady, jak wiele innych inicjatyw, z których powinniśmy czerpać. Myślę, że to jest wielka zmiana edukacyjna, którą musimy wspólnie dokonać, by również edukować od najmłodszego - szacunek do środowiska, do naszej planety, to, w jaki sposób się poruszamy, to jak marnujemy lub nie marnujemy żywność, gasimy światło wychodząc, czy zakręcamy kurek wody. Ja powiem szczerze, staram się od małego oszczędzać na wszystkim, na czym tylko mogę, natomiast no niestety jeżdżę samochodem do pracy, a nie metrem, często dlatego, że mam cztery spotkania po drodze i byłoby to kłopotliwe - przyznał w rozmowie z reporterką Plotka miliarder.

Sam zdobył miliardy. Teraz pomaga innym

Brzoska sam dorobił się fortuny. W jednym wywiadów przy okazji ubiegłorocznej gali Top Charity przyznał jednak, że teraz czas na pomaganie innym. Oprócz zaangażowania w organizację Wielkiej Aukcji Charytatywnej Omeny Mensah, podczas której w tym roku udało się zebrać 28 mln zł, sam również wspiera kolejne pokolenia. W 2022 roku założył Rafał Brzoska Foundation - organizację, mającą na celu pomaganie młodym, zdolnym ludziom w rozwoju. Wielu stypendystów jego fundacji obecnie studiuje w Londynie, Nowym Jorku czy Szanghaju.

Więcej o:
Copyright © Agora SA