Katarzyna Dowbor zmaga się z nieuleczalną chorobą. "Wytrzeszcz. I to nie obu oczu"

Polsat niedawno pożegnał się z Katarzyną Dowbor. Najnowsza decyzja Edwarda Miszczaka już nie spodobała się wielu internautom. Nie wszyscy wiedzą, że uwielbiana prezenterka od lat zmaga się z nieuleczalną chorobą. Objawy mają wpływ na jej telewizyjną karierę.

O Katarzynie Dowbor ostatnio mówiło się głównie w kontekście jej zwolnienia z Polsatu. Wiatr zmian w stacji nie ominął także prowadzącej "Nasz nowy dom". Wiemy już, że zastąpi ją Elżbieta Romanowska. Warto jednak podkreślić, że dla Dowbor program o remontowaniu domów dla rodzin w potrzebie był "kolejnym telewizyjnym życiem" i ważnym etapem w karierze. Ulubienica telewidzów zmaga się z nieuleczalną chorobą. W jednym z wywiadów opowiedziała szczegółowo o tej przypadłości. 

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor dogaduje się z Edwardem Miszczakiem? "Nie bywam w siedzibie"

Katarzyna Dowbor zmaga się z chorobą Gravesa-Basedowa. "Moja twarz wyglądała bardzo źle"

Katarzyna Dowbor zna realia pracy w telewizji od podszewki. Zanim stała się gwiazdą Polsatu, przez lata była związana z telewizyjną Dwójką. Doskonale więc wie, jak ważną kwestią jest prezencja i wizerunek. Niewielu jednak miało świadomość, z jakimi problemami zdrowotnymi zmaga się prezenterka. Okazuje się, że cierpi na chorobę Gravesa-Basedowa. Opowiedziała o tym w rozmowie z Plejadą. 

Mam chorobę Gravesa-Basedowa, która powodowała u mnie wytrzeszcz. I to nie obu oczu, tylko jednego, więc było to problematyczne. Potem był taki etap, że musiałam brać sterydy, po których moja twarz wyglądała bardzo źle - robiła się duża, księżycowa - powiedziała Katarzyna Dowbor w rozmowie z Plejadą.

Katarzyna DowborKatarzyna Dowbor Fot. KAPiF

Przez chorobę Katarzyna Dowbor musiała poddać się operacji 

Choroba Gravesa-Basedowa to choroba autoimmunologiczna tarczycy związana z jej gruczołem. Układ odpornościowy osoby dotkniętej tym schorzeniem błędnie rozpoznaje własne komórki, atakuje je i niszczy. Wytwarzane są przeciwciała, które działają negatywnie na gruczoł tarczycy. Powoduje to wzmożoną produkcję hormonów tyroksyny i trójjodotyroniny, co prowadzi do nadczynności tarczycy. Oprócz wspomnianego wytrzeszczu choroba daje też szereg innych objawów takich jak: spadek masy ciała, nerwowość, uczucie zmęczenia czy też potliwość. Z powodu choroby prezenterka musiała poddać się operacji wycięcia tarczycy. Pobyt w szpitalu zrelacjonowała w mediach społecznościowych. Żeby zmniejszyć wpływ choroby na swój organizm,  Katarzyna Dowbor przeszła na dietę pudełkową. Zażywa też dużo ruchu. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.