Ministerka Francji na okładce "Playboya". Premierka nie była zachwycona. Polityczka zareagowała na zarzuty

Marlene Schiappa, Francuska ministerka zapozowała dla "Playboya". Nie spodobało się to premierce Elisabeth Borne. Schiappa postanowiła się bronić. Ja wyjaśniła, kobiety żyjące we Francji są wolne.

Marlene Schiappa od 2022 roku jest sekretarzem stanu do spraw stowarzyszeń oraz gospodarki społecznej i solidarnej Francji. 40-letnia polityczka wywołała niemałą sensację w kraju. Pojawiła się na okładce "Playboya". Sesja zdjęciowa, w której wystąpiła, spotkała się z ogromnym poruszeniem i krytyką. Również ze strony premierki Elisabeth Borne. Zainteresowana stanęła we własnej obronie.

Zobacz wideo Dolly Parton po 57 latach odtworzyła swoją okładkę "Playboya"

Ministerka Francji na okładce "Playboya". Premierka zareagowała

Marlene Schiappa w latach 2017-2020 była pierwszą w historii Francji polityczką, która w randze ministra zajęła się sprawami równości płci. Dalej walczy o równouprawnienia dla kobiet i mężczyzn. Ostatnio udzieliła wywiadu i zapozowała dla francuskiego "Playboya". W numerze poruszyła kwestię m.in. praw kobiet i osób nieheteronormatywnych. Nie spodobało się to premierce, która miała udzielić reprymendy polityczce. Elisabeth Borne stwierdziła, że zachowanie Marlene Schiappy "nie było właściwe, zwłaszcza w tym okresie". Jak powszechnie wiadomo, w kraju trwają liczne strajki. 

Obrona prawa kobiet do rozporządzania swoimi ciałami jest wszędzie i przez cały czas. We Francji kobiety są wolne. Z całym szacunkiem dla hipokrytów - odpowiedziała Marlene Schiappa na zarzut premierki.

Minister spraw wewnętrznych broni ministerki Schiappy

Ministerka może jednak liczyć na wsparcie innych polityków. Gerald Darmanin, minister spraw wewnętrznych stanął w obronie Marlene Schiappy. Podczas wywiadu dla francuskiego kanału informacyjnego CNews odniósł się do afery z "Playboyem". Określił polityczkę jako "kobietę z charakterem". Dodał: "Chciałem powiedzieć, że Marlene Schiappa to odważna polityk, która ma swój charakter i styl. Nie jest to mój styl, ale go szanuję". 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.