Były piłkarz Premiere League przebywa pod gruzami zawalonego budynku. Wciąż trwają poszukiwania

W czasie trzęsienia ziemi, które miało miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek w Turcji, pod gruzami znalazł się piłkarz Christian Atsu. Wciąż trwają poszukiwania.

Były zawodnik Chelsea i Newcastle, Christian Atsu nadal przebywa pod zniszczonym budynkiem po trzęsieniu ziemi w Turcji. Ponad 3000 osób zginęło, a tysiące innych zostało rannych po katastrofalnym kataklizmie, które nawiedziło Turcję i Syrię w nocy z 5 na 6 lutego.

Zobacz wideo Dlaczego Turcja wkroczyła do Syrii? Konflikt trwa od lat

Piłkarz Christian Atsu wciąż przebywa pod gruzami

Od poniedziałkowego poranka trwa walka o życie wielu, w tym byłego gracza Newcastle i Chelsea Christiana Atsu. We wtorek obecny klub piłkarski sportowca przekazał informację o odnalezieniu zawodnika. Jednak okazała się ona nieprawdziwa. Nadal nie wiadomo, jaki jest los piłkarza i innych. Razem z Atsu pod gruzami mają przebywać inni zawodnicy zespołu Hataysporu - Buraka Oksuza i Onura Erguna oraz członkowie sztabu Ekrema Eksioglu i Osmana Atesa, oraz dyrektor sportowy Taner Savut.

Jedną z osób, która od początku zaprzeczała informacjom, jakoby piłkarz został odnaleziony, był Kerim Alici, kolega z drużyny Hatayspor. Na InstaStories dodał informację, że on ma się dobrze, jednak Christian Atsu i trener Taner Savut wciąż potrzebują pomocy.

Taner Savut i Christian Atsu pod gruzami. Chcemy pomocy jak najszybciej - napisał na stories dodając dokładne położenie.

InstaStories Kerim AliciInstaStories Kerim Alici Fot. @kerimalici

Liczba ofiar śmiertelnych w południowej Turcji i północnej Syrii nadal rośnie po dwóch trzęsieniach ziemi, które zniszczyły miasta i mniejsze osady w całym regionie. Pierwsze z nich wystąpiło w nocy i miało 7,8 w skali Richtera. Drugie nastąpiło około 13:30 czasu lokalnego w poniedziałek po południu. Urzędnicy powiedzieli, że nie był to wstrząs wtórny.

Według najnowszych doniesień piłkarz został odnaleziony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.