Afera w BBC. Widzowie są oburzeni. Po ogłoszeniu nominacji do Oscarów wpłynęło ponad 600 skarg

Stacja BBC zaliczyła koncertową wpadkę. Sytuacja miała miejsce podczas ogłaszania nominacji do Oscarów. Zamieszanie jest związane z Paulem Mescalem, tegorocznym kandydatem w kategorii pierwszoplanowa rola męska. Chodzi o jego pochodzenie.

Już 13 marca odbędzie się kolejna gala wręczenia Oscarów. Amerykańska Akademia Filmowa 24 stycznia ogłosiła nominacje. Nominowanym w kategorii najlepszej pierwszoplanowej roli męskiej jest m.in. Paul Mescal, znany z serialu "Normalni ludzie". Stacja BBC w swoim komunikacie poinformowała o nominacji Mescala i podkreśliła, że Brytyjczycy już mogą dopingować swojego kandydata. Pojawił się jednak drobny problem, który wywołał sporą aferę.

Zobacz wideo Miewa paraliże senne i stany lękowe. Wie też czym zajada się Friz i kto jest "hot" - Hania Puchalska zagrała w Koło Plotka

Stacja BBC zaliczyła wielką wtopę. Skończyło się na setkach skarg od widzów

Stacja BBC po ogłoszeniu nominacji do Oscarów radośnie obwieściła, że wśród kandydatów znalazło się aż dwóch Brytyjczyków - Bill Nighy i Paul Mescal. Wszystko byłoby wyśmienicie, gdyby nie drobny fakt - Paul Mescal urodził się w Maynooth, mieście pod Dublinem, i jest Irlandczykiem. Stacja bardzo szybko wycofała się z komunikatu i opublikowała odpowiednie sprostowanie. Jak się jednak okazało, widzowie byli znacznie szybsi. Do stacji wpłynęło ponad 600 skarg w tej sprawie.

W tekście powinno być napisane, że Paul Mescal jest Irlandczykiem. Przepraszamy za pomyłkę. Innymi słowy, Wielka Brytania ma tylko jednego reprezentanta w męskiej kategorii, a Irlandię poza Mescalem reprezentuje też Colin Farrell - poinformowała stacja BBC.
 

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

 

27-letni Paul Mescal otrzymał nominację do Oscara za rolę w filmie "Aftersun" szkockiej scenarzystki i reżyserki Charlotte Wells. Film miał premierę podczas festiwalu w Cannes i od razu wywołał spore poruszenie. Debiut reżyserki opowiada o relacji ojca (Paul Mescal) i córki (Francesca Corio) podczas wakacji w Turcji.

Oscary 2023. Najlepszy aktor pierwszoplanowy:

  • Austin Butler („Elvis")
  • Colin Farrell („Duchy Inisherin")
  • Brendan Fraser („Wieloryb")
  • Paul Mescal („Aftersun")
  • Bill Nighy („Living")
 
 

Zobacz też: Olimpijka była świadkiem horroru na plaży. Rosjanka odgryzła palec jej przyjaciółce

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.