Katarzyna Warnke odchodzi od kościoła? Mówi o apostazji. "Chciałabym mieć to za sobą"

Katarzyna Warnke należy do gwiazd, która często angażuje się i zabiera głos w sprawach związanych z polityką oraz kościołem. Ostatnio aktorka wyznała, że chciałaby dokonać apostazji.

Katarzyna Warnke to aktorka kojarzona nie tylko z telewizją, ale i produkcjami filmowymi oraz występami w teatrach. Artystka niegdyś związana była z Teatrem Starym w Krakowie. Kinowi fani z pewnością znają ją z  produkcji Patryka Vegi. Gwiazda zagrała m.in. w "Botoksie" i "Kobietach mafii". Katarzyna Warnke aktywnie angażuje się również w akcje mające na celu wspieranie praw kobiet. Dwa lata temu aktorka wyznała, że nie podoba jej się zachowanie duchownych oraz ich aktywny udział w życiu politycznym. Katarzyna Warnke za pośrednictwem mediów społecznościowych dość często wyraża swoje stanowcze zdanie na ten temat. Teraz ogłosiła, że marzy o dokonaniu apostazji. 

Zobacz wideo Katarzyna Warnke miażdży zwiastun „Dziewczyn z Dubaju"

Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski Warnke nawiązuje do rozstania ze Stramowskim? Publikuje dziwaczne sentencje

Katarzyna Warnke bardzo chętnie dokona apostazji 

Katarzyna Warnke przechodzi turbulencje w życiu prywatnym. Niedawno rozstała się z partnerem Piotrem Stramowskim. Ostatnio informowaliśmy, że porozumieli się w sprawie opieki nad małą córką. Teraz gwiazda wyznała, że marzy o dokonaniu apostazji. Apostazja to porzucenie wiary religijnej, potocznie mówiąc wypisanie się z kościoła. Katarzyna Wranke zalicza się do grona celebrytów, którzy chętnie wyrażają poglądy w mediach społecznościowych. Aktorka w rozmowie z Plejadą bez zawahania przyznała, że gdyby miała więcej czasu, to już dawno zdecydowałaby się na apostazję. 

Bardzo chętnie i myślę o tym. Chciałabym to zrobić, ale po prostu brakuje mi czasu, żeby się tym zająć. Bardzo chciałabym mieć to już za sobą - wyznała.

Więcej zdjęć Katarzyny Warnke znajdziecie w naszej galerii, w górnej części artykułu.

Piotr Stramowski Piotr Stramowski zadaje szyku pod "DD TVN". Jak nastrój? Zdjęcia nie kłamią

Obecnie o porzuceniu religii myśli coraz więcej osób ze świata show-biznesu. Dawid Podsiadło w podcaście "WojewódzkiKędzierski" wyznał, że chce dokonać apostazji. Margaret o porzuceniu wiary religijnej głośno mówiła w mediach społecznościowych. Piosenkarka wyznała, że ma odmienne zdanie w wielu kwestiach. Jest osobą niewierzącą i dlatego zdecydowała się na apostazję.  

Więcej o: