Tadeusz Sznuk na starych zdjęciach. Zobaczcie, jak wyglądał 30 lat temu! Obok Grażyna Szapołowska

Tadeusz Sznuk od lat prezentuje się doskonale i kojarzony jest z wysoką kulturą osobistą i nienagannymi manierami. Oto, jak wyglądał, gdy miał 45 lat.

Tadeusz Sznuk jest prezenterem, którego szersza publiczność pokochała jako gospodarza programu "Jeden z dziesięciu". Dziennikarz jest związany z teleturniejem  od samego początku jego emisji, czyli od czerwca 1994 roku. Dziś niemal wszyscy w kraju nad Wisłą znają jego twarz, ale czy pamiętacie, jak prezentował się trzy dekady temu?

Zobacz wideo Rekordy polskiej telewizji. "Wielka gra" była nadawana 44 lata

Tadeusz Sznuk na archiwalnych zdjęciach

Nim Tadeusz Sznuk na dobre zagościł w "Jednym z dziesięciu", pracował w radiu. Od 1969 roku był związany z Polskim Radiem, gdzie prowadził audycje w Programie 3, a następnie w Programie 1. Dla wielu to również głos znany z kultowego "Lata z radiem" czy filmów dokumentalnych. Przed laty prowadził też wiele imprez branżowych w tym Festiwale Polskiej Piosenki w Opolu. Nie każdy wie, ale z wykształcenia nie jest dziennikarzem, ale inżynierem. 

Obecnie Tadeusz Sznuk skupił się na prowadzeniu popularnego teleturnieju TVP. Prezenter nie jest i nigdy nie był aktywny w mediach społecznościowych, jednak jego zdjęcia trafiają do sieci. Jakiś czas temu na oficjalnym facebookowym koncie programu "Jeden z dziesięciu" pojawiło się archiwalne zdjęcie prezentera z czasów jego młodości. 

My także zajrzeliśmy do kilku agencji zdjęciowych, gdzie znaleźliśmy pyszne kadry, których bohaterem był Tadeusz Sznuk. Największe wrażenie robią czarno-białe fotografie z 1992 roku, na których dziennikarz pozuje u boku Grażyny Szapołowskiej. Oboje prowadzili wówczas Turniej wiedzy o współczesnej Francji. 

Tadeusz Sznuk i Grażyna Szapołowska w 1992 rokuTadeusz Sznuk i Grażyna Szapołowska w 1992 roku Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Na uwagę zasługują także fotografie z kolejnych lat, na których widać, jak zmieniał się pan Tadeusz. Znajdziecie je w naszej galerii, w górnej części artykułu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.