Tadeusz Sznuk na starych zdjęciach. Zobaczcie, jak wyglądał 30 lat temu! Obok Grażyna Szapołowska

Tadeusz Sznuk od lat prezentuje się doskonale i kojarzony jest z wysoką kulturą osobistą i nienagannymi manierami. Oto, jak wyglądał, gdy miał 45 lat.

Tadeusz Sznuk jest prezenterem, którego szersza publiczność pokochała jako gospodarza programu "Jeden z dziesięciu". Dziennikarz jest związany z teleturniejem  od samego początku jego emisji, czyli od czerwca 1994 roku. Dziś niemal wszyscy w kraju nad Wisłą znają jego twarz, ale czy pamiętacie, jak prezentował się trzy dekady temu?

Zobacz wideo Rekordy polskiej telewizji. "Wielka gra" była nadawana 44 lata

Hubert UrbańskiWpadki w "Milionerach": oszustwo, błędne warianty odpowiedzi i wulgaryzmy na wizji

Tadeusz Sznuk na archiwalnych zdjęciach

Nim Tadeusz Sznuk na dobre zagościł w "Jednym z dziesięciu", pracował w radiu. Od 1969 roku był związany z Polskim Radiem, gdzie prowadził audycje w Programie 3, a następnie w Programie 1. Dla wielu to również głos znany z kultowego "Lata z radiem" czy filmów dokumentalnych. Przed laty prowadził też wiele imprez branżowych w tym Festiwale Polskiej Piosenki w Opolu. Nie każdy wie, ale z wykształcenia nie jest dziennikarzem, ale inżynierem. 

Obecnie Tadeusz Sznuk skupił się na prowadzeniu popularnego teleturnieju TVP. Prezenter nie jest i nigdy nie był aktywny w mediach społecznościowych, jednak jego zdjęcia trafiają do sieci. Jakiś czas temu na oficjalnym facebookowym koncie programu "Jeden z dziesięciu" pojawiło się archiwalne zdjęcie prezentera z czasów jego młodości. 

My także zajrzeliśmy do kilku agencji zdjęciowych, gdzie znaleźliśmy pyszne kadry, których bohaterem był Tadeusz Sznuk. Największe wrażenie robią czarno-białe fotografie z 1992 roku, na których dziennikarz pozuje u boku Grażyny Szapołowskiej. Oboje prowadzili wówczas Turniej wiedzy o współczesnej Francji. 

Tadeusz Sznuk i Grażyna Szapołowska w 1992 rokuTadeusz Sznuk i Grażyna Szapołowska w 1992 roku Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Na uwagę zasługują także fotografie z kolejnych lat, na których widać, jak zmieniał się pan Tadeusz. Znajdziecie je w naszej galerii, w górnej części artykułu. 

Jeden z dziesięciuPlotkuje się, że "Jeden z dziesięciu" zniknie z ekranu. TVP zareagowała

Więcej o: