Jill Biden wspomina królową Elżbietę. Historia z herbatą urzeka

Spotkanie z królową Elżbietą II wywarło na Jill Biden ogromne wrażenie. Pierwsza dama Stanów Zjednoczonych wspomniała niedawną wizytę na zamku w Windsorze.

Jill Biden miała zaledwie rok, gdy królowa Elżbieta II otrzymała koronę. Pierwsza dama USA, jako jedna z nielicznych osób wspominających zmarłą, miała jednak okazję zamienić z nią kilka słów. Joe Biden wraz z żoną zostali przyjęci na spotkaniu u brytyjskiej monarchini w czerwcu 2021 roku, gdy odbywali pierwsze zagraniczne wizyty jako para prezydencka.

Zobacz wideo Pożegnanie królowej Elżbiety II

Jill Biden o królowej Elżbiecie II. Wspomina, co ją urzekło

O spotkaniu na zamku w Windsorze Jill Biden opowiedziała w magazynie "The Today Show" stacji NBC. Jak wspomina, wydarzenie miało miejsce zaledwie kilka miesięcy po śmierci księcia Filipa. Pracownicy królowej Elżbiety II ostrzegli parę prezydencką, aby nie poruszali z nią kwestii dotyczących rodziny. Monarchini sama jednak zaczęła ten temat.

Bardzo podobało mi się w niej, że była niezwykle niezależna (...). Od razu zaczęła mówić o rodzinie. To było krótko po śmierci księcia Filipa (...). Myślę, że po prostu chciała mówić o swoim mężu - opowiada Jill Biden.

Królowa Elżbieta II poczęstowała prezydencką parę herbatą. Gdy Jill Biden zaoferowała pomoc przy jej serwowaniu, monarchini kategorycznie odmówiła.

Nie. Proszę siedzieć, ja naleję - powiedziała - wspomina pierwsza dama.

spotkanie pary prezydenckiej z królową Elżbietą IIspotkanie pary prezydenckiej z królową Elżbietą II Fot. Matt Dunham / AP Photo

W rozmowie z "The Today Show" Jill Biden opowiedziała również, że władczyni tronu była niezwykle serdeczna i ciekawością zadawała pytania.

Była bardzo zainteresowana. Chciała wiedzieć wszystko na temat polityki Stanów Zjednoczonych, tego, co się obecnie dzieje. Bardzo rozluźniła atmosferę - dodaje.

Zeszłoroczna wizyta nie była pierwszym spotkaniem prezydenckiej pary z Elżbietą II. Królową poznali w 1982 roku, gdy Joe Biden, wówczas jako senator, odbył wizytę w Wielkiej Brytanii z ramienia Kongresu. Jak informuje "Daily Mail", Joe i Jill Bidenowie mają być jedynymi przedstawicielami Stanów Zjednoczonych, którzy stawią się na pogrzebie królowej Elżbiety II. Uroczystość odbędzie się w poniedziałek 19 września w opactwie Westminster. Monarchini spocznie w kaplicy św. Jerzego obok męża.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.