Beata Kozidrak nie została wpuszczona do USA? Były mąż nabrał wody w usta [PLOTEK EXCLUSIVE]

Beata Kozidrak i zespół Bajm mieli zawojować sceny w USA. Niestety, nie udało się. Plotkuje się, że wszystko przez to, że wokalistka prowadziła samochód pod wpływem alkoholu i usłyszała wyrok. Aby wyjaśnić sprawę, skontaktowaliśmy się z jej managerem.

Beata Kozidrak i zespół Bajm mieli wystąpić na koncertach w USA. Koncerty wokalistki zostały jednak odwołane. Czyżby winne były ostatnie problemy z prawem Kozidrak?

Zobacz wideo Robert Janowski komentuje zatrzymanie Beaty Kozidrak. „BŁĄD"

Paulina Młynarska, Tola Szlagowska, Adam StrycharczukPorzucili show biznes i wyjechali. Adam Strycharczuk jest kelnerem na Islandii

Beata Kozidrak nie wystąpiła w USA

Beata Kozidrak i Bajm mieli zagrać 20 sierpnia na Festiwalu Polonaise w Arlington Heights w Chicago, a dzień później w Melrose Ballroom w Nowym Jorku. Niestety, wokalistka musiała zmienić plany i nie zagrała dla Polonii. Dodajmy, że zespół Bajm jeszcze 5 sierpnia informował o koncertach w Chicago i Nowym Jorku. 19 sierpnia podano informację o odwołaniu występów. 

Kochani, mimo największych chęci i starań organizatorów nasza wizyta w Stanach Zjednoczonych musiała zostać przeniesiona - czytamy na oficjalnym fanpage'u zespołu Bajm.

Oficjalny powód odwołania występów nie został podany.

Stało się to z powodów niezależnych od nas i organizatorów festiwalu Polonaise. Bardzo nam przykro, ale zobaczymy się w innym terminie. Wy bawcie się dobrze na festiwalu, na który was serdecznie zapraszamy. Niech świeci wam słońce i towarzyszy doskonała muzyka wspaniałych artystów. Ściskamy was serdecznie i pozdrawiamy z Polski. Beata i BAJM.

Z kolei na fanpage'u Festival Polonaise również 19 sierpnia, a więc dzień przed koncertem, ukazała się jedynie lakoniczna notka. 

Niestety, to prawda. Bajm nie pojawi się na koncercie jutro, ale my bawimy się dalej - w końcu mamy wyśmienitych gości: Kamil Bednarek, Krzysztof Cugowski, Krzysztof Ibisz, Piotr Cugowski, Ochman, Anna Matlewska, Anna Wyszkoni, NORBI, Reggie Benjamin, Iwona Burnat- Benjamin.

Na wyjaśnienia nie zdecydowali się też organizatorzy koncertu w Nowym Jorku.

Z ogromną przykrością informujemy, że zaplanowany na 21 sierpnia br. nowojorski koncert Beaty Kozidrak i zespołu Bajm zostaje odwołany z przyczyn niezależnych od organizatora i artystów. Pieniądze za wszystkie bilety zakupione online zostaną automatycznie zwrócone na karty kredytowe. Osoby, które nabyły bilety w sklepach otrzymają zwrot pieniędzy w miejscu zakupu. Za zaistniałą sytuację przepraszamy w imieniu Organizatora i Artystów - czytamy.

Spekuluje się, że powodem odwołania występów w USA był fakt, że Beata Kozidrak przez ostatnie problemy z prawem nie otrzymała wizy. Ta mogła jej zostać niewydana ze względu na wyrok ws. jazdy pod wpływem alkoholu. Wskazuje na to również prawnik Marcin R. Węrzyński z kancelarii Sabaj Law P.C. w rozmowie z Super Expressem.

Niestety, najprawdopodobniej plany pani Kozidrak pokrzyżowały przepisy wizowe i amerykański urząd imigracyjny, który ma znaczną swobodę w wydawaniu decyzji o uzyskaniu wizy i decyzji o wjeździe na terytorium Stanów. Otóż zgodnie z przepisami, władze mogą odmówić wydania wizy lub wjazdu w związku z tzw. kartoteką wnioskującego, a więc w przypadku, gdy petent ma na koncie prawomocne skazanie za przestępstwo, a czasem nawet wykroczenie - mówił prawnik.

O wyjaśnienie poprosiliśmy Andrzeja Pietrasa. Manager zespołu Bajm odmówił jednak komentarza.

Nie komentuję tych rzeczy. Proszę przeczytać, co napisaliśmy [na fanpage'u - red.]. Tylko tyle mogę powiedzieć - usłyszeliśmy.

Myślicie, że Beata Kozidrak faktycznie będzie miała jeszcze szansę zagrać na amerykańskich scenach?

Więcej o: