Beata Kozidrak i zespół Bajm mieli wystąpić na koncertach w USA. Koncerty wokalistki zostały jednak odwołane. Czyżby winne były ostatnie problemy z prawem Kozidrak?
Beata Kozidrak i Bajm mieli zagrać 20 sierpnia na Festiwalu Polonaise w Arlington Heights w Chicago, a dzień później w Melrose Ballroom w Nowym Jorku. Niestety, wokalistka musiała zmienić plany i nie zagrała dla Polonii. Dodajmy, że zespół Bajm jeszcze 5 sierpnia informował o koncertach w Chicago i Nowym Jorku. 19 sierpnia podano informację o odwołaniu występów.
Kochani, mimo największych chęci i starań organizatorów nasza wizyta w Stanach Zjednoczonych musiała zostać przeniesiona - czytamy na oficjalnym fanpage'u zespołu Bajm.
Oficjalny powód odwołania występów nie został podany.
Stało się to z powodów niezależnych od nas i organizatorów festiwalu Polonaise. Bardzo nam przykro, ale zobaczymy się w innym terminie. Wy bawcie się dobrze na festiwalu, na który was serdecznie zapraszamy. Niech świeci wam słońce i towarzyszy doskonała muzyka wspaniałych artystów. Ściskamy was serdecznie i pozdrawiamy z Polski. Beata i BAJM.
Z kolei na fanpage'u Festival Polonaise również 19 sierpnia, a więc dzień przed koncertem, ukazała się jedynie lakoniczna notka.
Niestety, to prawda. Bajm nie pojawi się na koncercie jutro, ale my bawimy się dalej - w końcu mamy wyśmienitych gości: Kamil Bednarek, Krzysztof Cugowski, Krzysztof Ibisz, Piotr Cugowski, Ochman, Anna Matlewska, Anna Wyszkoni, NORBI, Reggie Benjamin, Iwona Burnat- Benjamin.
Na wyjaśnienia nie zdecydowali się też organizatorzy koncertu w Nowym Jorku.
Z ogromną przykrością informujemy, że zaplanowany na 21 sierpnia br. nowojorski koncert Beaty Kozidrak i zespołu Bajm zostaje odwołany z przyczyn niezależnych od organizatora i artystów. Pieniądze za wszystkie bilety zakupione online zostaną automatycznie zwrócone na karty kredytowe. Osoby, które nabyły bilety w sklepach otrzymają zwrot pieniędzy w miejscu zakupu. Za zaistniałą sytuację przepraszamy w imieniu Organizatora i Artystów - czytamy.
Spekuluje się, że powodem odwołania występów w USA był fakt, że Beata Kozidrak przez ostatnie problemy z prawem nie otrzymała wizy. Ta mogła jej zostać niewydana ze względu na wyrok ws. jazdy pod wpływem alkoholu. Wskazuje na to również prawnik Marcin R. Węrzyński z kancelarii Sabaj Law P.C. w rozmowie z Super Expressem.
Niestety, najprawdopodobniej plany pani Kozidrak pokrzyżowały przepisy wizowe i amerykański urząd imigracyjny, który ma znaczną swobodę w wydawaniu decyzji o uzyskaniu wizy i decyzji o wjeździe na terytorium Stanów. Otóż zgodnie z przepisami, władze mogą odmówić wydania wizy lub wjazdu w związku z tzw. kartoteką wnioskującego, a więc w przypadku, gdy petent ma na koncie prawomocne skazanie za przestępstwo, a czasem nawet wykroczenie - mówił prawnik.
O wyjaśnienie poprosiliśmy Andrzeja Pietrasa. Manager zespołu Bajm odmówił jednak komentarza.
Nie komentuję tych rzeczy. Proszę przeczytać, co napisaliśmy [na fanpage'u - red.]. Tylko tyle mogę powiedzieć - usłyszeliśmy.
Myślicie, że Beata Kozidrak faktycznie będzie miała jeszcze szansę zagrać na amerykańskich scenach?
Kulisy zmian w "halo tu polsat". "Cichopek źle wypadła w badaniach"
"Otworzyłem oczy, gdy auto było w rowie". Kierowca po raz pierwszy zabrał głos po śmierci Łukasza Litewki
Nie pałac ani nie apartament. Tak naprawdę wygląda dom Donalda Tuska
Królikowski pokazał się publicznie pierwszy raz od czasu rozwodu. Tak się zachowywał
Ewa Woydyłło wydała oświadczenie po kontrowersyjnym wywiadzie. "Nie miałam złych intencji"
To Karol Nawrocki wcina na śniadanie. Kucharz wygadał się, co dla niego przygotowuje
Badach spotkał Jansona po wielu latach. Co słychać u lidera Varius Manx?
Amy Schumer schudła 23 kg i pokazała efekty przemiany. "Nigdy nie sądziłam, że nadejdą takie dni"
Brad Pitt nie odpuszcza Angelinie Jolie. Sąd ma zdecydować o jej finansach