Żona Ryszarda Kalisza skazana. Prowadziła auto pod wpływem alkoholu

Sąd Rejonowy dla Warszawy Żoliborza wydał wyrok w sprawie Dominiki K. Kobieta została skazana za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości i narażenie syna na niebezpieczeństwo.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl 

Żona Ryszarda Kalisza została oskarżona o to, że 15 lutego 2019 roku prowadziła samochód w stanie nietrzeźwości. Po badaniu alkomatem okazało się, że kobieta miała we krwi ponad dwa promile alkoholu. Ponadto w aucie znajdował się jej trzyipółletni syn. Tym samym naraziła również dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Edyta Górniak i Dariusz Krupa Przemek Kossakowski i Martyna WojciechowskaPrzedstawiamy najgłośniejsze rozwody gwiazd

Zobacz wideo Ryszard Kalisz: Ten spór „kto kogo do ziemi" jest ciągle w debacie publicznej

Żona Ryszarda Kalisza usłyszała wyrok za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu 

Trzy lata po tym wydarzeniu żona Ryszarda Kalisza usłyszała wyrok. W piątek 20 maja Sąd Rejonowy dla Warszawy Żoliborza uznał Dominikę K. za winną prowadzenia w 2019 roku samochodu w stanie nietrzeźwości i narażenia syna na niebezpieczeństwo. Za ten czyn wymierzono jej karę roku i ośmiu miesięcy ograniczenia wolności, polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin w stosunku miesięcznym. Ponadto otrzymała zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez sześć lat, wliczając czas od zatrzymania prawa jazdy 15 lutego 2019 roku.

Oprócz tego Dominika K. musi również wpłacić 15 tysięcy złotych na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej. O uniewinnienie żony Ryszarda Kalisza wniosła obrona i kurator reprezentujący oskarżyciela posiłkowego, którym jest syn oskarżonej. Według nich dowody, które do sprawy zostały dołączone, "absolutnie nie wskazują na sprawstwo czy winę oskarżonej". Kobieta 20 maja nie pojawiła się w sądzie.

Polsat SuperHit Festiwal 2021Beata Kozidrak ponownie stanie przed sądem? Prokuratura jej nie odpuści

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl 

Новини з України - Ukrayina.pl

Więcej o: