Karolina Bielawska nową Miss World 2021! Kim jest najpiękniejsza kobieta świata?

Karolina Bielawska zwyciężyła w prestiżowym konkursie Miss World 2021. To druga Polka w historii, która sięga po koronę najpiękniejszej kobiety na świecie.

Bądź na bieżąco. Więcej o polskich gwiazdach przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Za nami 70. edycja prestiżowego konkursu piękności Miss World. Odbywające się w Portoryko wybory były wyjątkowo szczęśliwe dla naszego kraju. Spośród reprezentantek 40 krajów wybrano najpiękniejszą kobietę świata. Zwyciężyła Polka - Karolina Bielawska.

Zobacz wideo Kasia Szklarczyk wygrała "Top Model". Wcześniej startowała w wyborach Miss World University. Co jeszcze o niej wiemy?

Karolina Bielawska najpiękniejszą kobietą na świecie

W wyborach Miss World 2021 I wicemiss została reprezentantka Stanów Zjednoczonych, a II wicemiss piękność z Wybrzeża Kości Słoniowej. A tytuł Miss World 2021 zdobyła właśnie Karolina Bielawska. To druga Polka w historii, która sięgnęła po koronę najpiękniejszej kobiety na świecie. 33 lata temu ten sam tytuł otrzymała Aneta Kręglicka.

 

Co wiemy o najpiękniejszej kobiecie świata?

Pochodząca z Łodzi 22-letnia modelka w 2019 roku zwyciężyła w konkursie Miss Polonia. Karolina Bielawska obroniła licencjat w naukach o zarządzeniu na Politechnice Łódzkiej na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji. Aktualnie studiuje na Master of Business Studies na International Faculty of Engineering tej samej uczelni. 

Więcej zdjęć z konkursu zobaczycie w galerii nad tekstem.

Joanna Moro, Anna CieślakGala Perfect Spa Awards 2022. Anna Cieślak cała w bieli, Ilona Felicjańska zaliczyła wtopę z butami

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: