Korwin Piotrowska napisała książkę o mobbingu. Dorota Zawadzka zarzuciła jej "korytarzowy mobbing". Jest odpowiedź

Karolina Korwin Piotrowska niedawno podzieliła się wspomnieniami z pracy w dawnej redakcji. Okazuje się, że dziennikarka nie mogła wziąć wolnego, nawet kiedy zmarł jej ojciec. Paulina Młynarska udostępniła jej wpis i wsparła ją, co nieszczególnie spodobało się znanej "Superniani". Dziennikarka bardzo szybko odniosła się do wypowiedzi psycholożki.

Więcej na temat przeciwdziałaniu mobbingowi w pracy przeczytasz na stronie głównej Gazety.pl.

Karolina Korwin Piotrowska porzuciła krytykowanie gwiazd polskiego show-biznesu w "Maglu towarzyskim" na rzecz pisania książek o różnej tematyce. Tym razem skupiła się na problemie mobbingu w środowisku filmowo-teatralnym. W ramach promocji książki dziennikarka udzieliła obszernego wywiadu "Wysokim Obcasom", w którym podzieliła się traumą sprzed lat. Gwiazda w dniu śmierci swojego ojca nie otrzymała urlopu i musiała pracować od rana do wieczora w redakcji. Jej słowami była poruszona Paulina Młynarska, która udostępniła wywiad i podziękowała za szczere zwierzenie. Nie spodobało się to Dorocie Zawadzkiej, która oskarżyła Korwin Piotrowską o "korytarzowy mobbing".

Zobacz wideo Dorota Zawadzka została zaatakowana. Wrzuciła niepokojące nagranie

Dorota Zawadzka oskarża Korwin Piotrowską o "korytarzowy mobbing". Dziennikarka odpowiada

Wywiad z dziennikarką poruszył m.in. Paulinę Młynarską, która na swoim profilu na Facebooku udostępniła link do rozmowy z Korwin Piotrowską. 

Bardzo ci dziękuję Karolina Piotrowska.

Niezadowolona z wypowiedzi dziennikarki była "Superniania". Dorota Zawadzka pod postem Pauliny Młynarskiej oskarżyła autorkę książki o mobbingu o... mobbing:

Sama doświadczyłam korytarzowego mobbingu ze strony tej pani. Plotki i raniące wypowiedzi. Wtedy było ok, bo były silne plecy i potrzeba chwili, bo ktoś nie pasował do układanki. Podejrzewałam hejt na zamówienie. Ale może wreszcie zmądrzała. Amen.

Na odpowiedź Korwin Piotrowskiej nie trzeba było długo czekać. W obszernym wpisie odniosła się do mocnych słów psycholożki:

Czując się wywołana, odpowiadam: nie stosowałam korytarzowego mobbingu ani żadnego innego, bo nie chadzałam zbyt często po korytarzach TVN, nie plotkowałyśmy, bo zgodnie ze swoimi zasadami, nie nawiązuję przyjaźni w pracy - wyznała oburzona.

Mobbing w pracy

Wszelkie sytuacje związane z mobbingiem pracownik powinien zgłosić przełożonemu, który powinien przeciwdziałać wszelkim aktom przemocy (psychicznej i fizycznej) w pracy. Mobbing polega na nękaniu i zastraszaniu pracownika, wywołując u niego rozstrój psychiczny. Co możemy zrobić, jeżeli jesteśmy ofiarą tego typu niestosownych zachowań? Pracownik może żądać od pracodawcy zadośćuczynienia za mobbing. Ma także prawo dochodzić odszkodowania na drodze sądowej za straty psychiczne wywołane przez mobbing w pracy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.