Rubik, Ostaszewska, Maffashion i wiele innych wsparły edukację seksualną. Jak? Obkleiły swoimi zdjęciami Pałac Kultury

Fundacja Anji Rubik SEXED.PL zorganizowała projekt wspierający edukację seksualną. Na placu przed Pałacem Kultury oraz na dachu gmachu rozklejono setki portretów, także znanych osób. W wydarzeniu wzięło udział wiele gwiazd.

Anja Rubik i działacze jej fundacji SEXED.PL zainicjowali projekt realizowany w samym sercu Warszawy. Na Placu Defilad oraz na dachu Pałacu Kultury i Nauki wyklejone zostały setki zdjęć nadesłanych przez osoby wspierające edukację seksualną w Polsce. Na happeningu pojawiło się wiele gwiazd polskiego show-biznesu, które zrelacjonowały wydarzenie na Instagramie.

Zobacz wideo Anja Rubik pokazała kulisy MET Gali. Bawiła się z Miley Cyrus

Rubik, Ostaszewska, Maffashion i wiele innych wsparły edukację seksualną wspólnym klejeniem zdjęć

Anja Rubik zapowiadała projekt Inside Out od kilku tygodni. Ma on zwrócić uwagę na potrzebę wprowadzenia edukacji seksualnej w Polsce. Internauci, a także wiele znanych osób, przesyłały do jej fundacji swoje portrety oraz zgody na wykorzystanie wizerunku, by następnie znaleźć się na fotografiach rozklejonych przy Pałacu Kultury.

Będziemy tworzyć instalację Inside Out z setek tysięcy portretów, które podesłaliście. Oczywiście cały projekt jest pod hasłem, przesłaniem, manifestem "edukacja seksualna jest naszym prawem, jest o nas i dla nas" - powiedziała Anja Rubik w nagraniu na Instagramie.

W sobotę 25 września dołączyło do niej wiele gwiazd, by spotkać się na wspólnym wyklejaniu. Wśród nich była Maja Ostaszewska. Aktorka dobrze się bawiła i zamieściła na Instagramie kilka zdjęć.

Wierzymy, ze edukacja, także seksualna to podstawa. Uprzedzenia, lęki, brak szacunku do samych siebie i innych wynikają z braku wiedzy. Dzięki za ten dzień! Za spotkania ze wspaniałymi ludźmi! Jeszcze będzie przepięknie! - napisała Maja Ostaszewska, relacjonując wydarzenie na Instagramie.
 

Swój portret przykleiła także Maffashion, która pozdrawiała fanów z dachu sali kongresowej.

Te wszystkie twarze, które znajdą się w artystycznej instalacji należą do osób, które mają głos! - napisała blogerka i zachęcała warszawiaków na Instagramie, by przyłączyli się do sobotniego spotkania.
 

Anja Rubik relacjonowała projekt Inside Out na Pałacu Kultury w WarszawieAnja Rubik relacjonowała projekt Inside Out na Pałacu Kultury w Warszawie fot. instagram.com

 

To nie jedyna gwiazda internetu, która tego dnia pojawiła się na wydarzeniu. Swoje zdjęcie osobiście przyklejała Red Lipstick Monster. Youtuberka podekscytowana relacjonowała wejście na dach i gorąco zachęcała do przybycia i oglądania instalacji na żywo. Akcję wsparli też i przesłali swoje zdjęcia m.in. Martyna Wojciechowska, Robert Kupisz, który osobiście przyniósł swoją fotkę, Andrzej Piaseczny, Jakob Kosel, Mary Komasa i wiele innych znanych osób.

Anja Rubik przyznała, że nie udało się przykleić wszystkich zdjęć i prawdopodobnie projekt zostanie dokończony następnego dnia, w niedzielę. Chcesz zobaczyć, jak gwiazdy przyklejały portrety pod Pałacem Kultury? Więcej zdjęć w naszej galerii.

Anja Rubik relacjonowała projekt Inside Out na Pałacu Kultury w WarszawieAnja Rubik relacjonowała projekt Inside Out na Pałacu Kultury w Warszawie fot. instagram.com