Zdjęcia, krzyżówki i...Tego na pewno się nie spodziewaliście. Oto co nosi w torebce Elżbieta II

Wybierając się poza mury pałacu, królowa Elżbieta zawsze ma pod ręką niewielkich rozmiarów torebkę. Fani rodziny królewskiej od lat spekulowali, co znajduje się w jej wnętrzu. Teraz wreszcie mogą zaspokoić swoją ciekawość.

Królowa Elżbieta, podobnie jak pozostali członkowie rodziny królewskiej, ubiera się zgodnie z obowiązującym na dworze dress code'em. Dlatego niektóre elementy garderoby takie, jak na przykład eleganckie kapelusze czy stylowe torebki stanowią nieodłączną część jej każdej stylizacji. Fani królowej od lat zastanawiają się też, co kryje zawartość torebki Elżbiety II. Uwielbiane przez nią modele, choć z pozoru nie wyglądają na szczególnie pojemne, w rzeczywistości mogą pomieścić bardzo wiele przydatnych przedmiotów. Wychodzi jednak na to, że niektóre z nich są w przypadku królowej Elżbiety bardzo nietypowe. Choć oczywiście można było się tego spodziewać. 

Zobacz wideo Królowa Elżbieta pokroiła tort mieczem

Co nosi w torebce królowa Elżbieta II?

Amerykańskiej historyczce Sally Bedell Smith udało się ustalić, że w torebce królowej Elżbiety znajdują się przede wszystkim kalendarz, kosmetyczka, zdjęcia wnucząt, wieczne pióro czy telefon komórkowy, którego sporadycznie używa, by skontaktować się ze swoimi wnukami. Oprócz tego monarchini nosi przy sobie nieco mniej oczywiste przedmioty takie, jak na przykład ciasteczka dla swoich czworonożnych pupili, krzyżówka wycięta z dziennika "Times" czy haczyk, na którym wiesza torebkę. Elżbieta II nosi również przy sobie skromną sumę pieniędzy - na wypadek, gdyby postanowiła wybrać się na mszę do kościoła. 

Królowa od lat nosi głównie torebki marki Launer, której wraz z matką przyznała certyfikat wyłącznego dostawcy na dwór królewski, tzw. "Royal Warrant by H.M.The Queen". Swoją pierwszą torebkę tej firmy Elżbieta II otrzymała jeszcze w młodości od Królowej Matki. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.