Euro 2020. Jakub Żulczyk komentuje porażkę Polski w meczu ze Słowacją wpisem... Andrzeja Dudy

Jakub Żulczyk skomentował nieudany występ Polski w meczu ze Słowacją na Euro 2020. Co ciekawe, pisarz posłużył się cytatem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Reprezentacja Polski fatalnie rozpoczęła Euro 2020. Biało-czerwoni przegrali ze Słowacją 1:2, a pierwszego gola dla naszych rywali zdobył... Wojciech Szczęsny. Porażka Polaków odbiła się szerokim echem w internecie, a do komentujących dołączył Jakub Żulczyk. Co ciekawe, pisarz posłużył się cytatem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Zobacz wideo Za Krzysztofem Krawczykiem będziemy tęsknić wszyscy. Piosenki niektórych twórców nigdy się nie starzeją

Euro 2020. Jakub Żulczyk komentuje porażkę Polski wpisem... Andrzeja Dudy

Żulczyk postanowił zamieścić na Facebooku ironiczny post, w którym nawiązał do obecnej sytuacji politycznej w kraju. Co ciekawe, posłużył się przy tym pochodzącym z 2013 roku wpisem Andrzeja Dudy, który napisał wówczas na Twitterze:

Stan polskiego sportu, zwłaszcza gier zespołowych, jest smutnym odzwierciedleniem stanu polskiego państwa.

Żulczyk opatrzył screen z wpisem Dudy opisem:

To święta prawda.

Pod udostępnionym poście zaczęła się dyskusja obserwatorów. Jedna z użytkowniczek Facebooka napisała:

Ten wpis jest z 2013 roku. Cieszę się Panie Jakub Żulczyk, że zgadza się Pan z Prezydentem Andrzejem Dudą. Rzeczywiście za czasów Platforma Obywatelska Polska była w dramatycznym stanie, jak polska piłka nożna. A obecnie Polska kwitnie, w przeciwieństwie do polskiej piłki nożnej.

Pisarz na komentarz odpowiedział krótko:

Kwitnie jak pleśń na chlebie.

Inny z internautów zaś z ironią zapytał Żulczyka, odnosząc się do sprawy sądowej, jaką pisarzowi wytoczono za obrazę czci prezydenta:

Się zdecyduj - debil czy prorok?

Na co ten odpowiedział:

Ludzie to złożone byty.

Przypominamy, że Jakub Żulczyk ma stanąć przed sądem za słowa o prezydencie RP, które napisał w listopadzie ubiegłego roku. Pisarz nazwał wówczas Dudę "debilem" komentując fakt, że Andrzej Duda zwlekał z gratulacjami dla Joe Bidena, który został nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Więcej o:
Copyright © Agora SA