Jurek Owsiak zorganizuje festiwal tylko dla zaszczepionych. Odpowiada Kultowi: Chcemy dać namiastkę normalności

Po przerwie z powodu pandemii ponownie pojawi się organizowany przez Jurka Owsiaka festiwal Pol'and'Rock. Uczestniczyć w nim będzie mogło 20 tysięcy zaszczepionych osób, dzięki czemu ma być bezpiecznie i zgodnie z przepisami.

Jurek Owsiak ogłosił, że w tym roku odbędzie się Festiwal Pol'and'Rock. W imprezie będą mogły wziąć udział jedynie zaszczepione osoby, dzięki czemu będzie nie tylko zgodna z obowiązującymi przepisami i z wytycznymi WHO, ale również tak bezpieczna, jak się tylko da w takich warunkach.

Zobacz wideo Apel Jurka Owsiaka do polityków: premierze, trzymamy pana za słowo

Jurek Owsiak organizuje Festiwal Pol'and'Rock tylko dla zaszczepionych osób

Jurek Owsiak odniósł się do wpisu zespołu Kult, który sprzeciwił się organizowania koncertów tylko dla zaszczepionych słowami "Brawo Kult!" Jednak szybko zaznaczył, że pomysł na to, żeby w festiwalu uczestniczyły jedynie zaszczepione osoby, został poparty przez internautów, którzy jako alternatywę mieli zupełne przełożenie festiwalu na kolejny rok albo drastyczne zmniejszenie liczebności obecnych ludzi:

Zadaliśmy pytanie naszej publiczności - czy koncert dla wszystkich beż żadnych warunków, czyli festiwal dla 250 osób, czy festiwal dla 20 tysięcy gości z obowiązującymi zasadami typu szczepienia? W głosowaniu na naszych stronach w mediach społecznościowych ogromna większość wybrała opcję drugą - napisał organizator na Facebooku.

Sam przyznaje, że nie powinno tak być i jego marzeniem jest powrót do normalności w takiej formie, w jakiej pamiętamy ją sprzed pandemii. Ale działa w imię wyższego dobra i chce "odmrozić" branżę muzyczną:

Pandemia wy.…..a wszystko do góry nogami, i jak się okazuje, to po półtora roku od momentu wprowadzenia wszelkich restrykcji ograniczających naszą wolność i zmieniających codzienną organizację życia, branżę muzyczną po dziś dzień dotykają największe ograniczenia. Stadiony wypełniają się kibicami, tak samo jak galerie handlowe czy deptaki, a nadal nie można swobodnie, tu czytaj - BEZPIECZNIE organizować koncertów plenerowych na dużą skalę!
Zasada organizowania koncertów dla ludzi zaszczepionych otworzyła nam furtkę. (...) Zgadzam się z wami, że tak być nie powinno. Przepis mówi jednak jasno, a my chcemy Wam dać namiastkę normalności i pracę dla ciężko doświadczonej branży muzycznej - wyjaśnił Jurek Owsiak.

Pod postem Jurka Owsiaka głos zabrali m.in. lekarze, dziękujący mu za odpowiedzialną postawę. Ostatecznie drugą opcją było nieorganizowanie festiwalu w ogóle.

Jestem niezmiernie szczęśliwy, że Jurek (Fundacja WOŚP) wspiera - po raz kolejny - prozdrowotne postawy. Nikomu nie podoba się i dla nikogo nie jest wygodna obecna sytuacja, ale rozsądek oraz odpowiedzialność każą wznosić bezpieczeństwo ponad wygodę, ażeby do wygody w końcu wrócić - podziękował lekarz Bartosz Fijołek.
To, że jest takie prawo a nie jakieś inne, zawdzięczacie rządowi. I to do nich powinniście mieć pretensje. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie dla was łamał prawa i nie będzie organizował nielegalnego festiwalu. Mówicie, że lepiej by było, gdyby festiwal się nie odbył. Z tego co rozumiem to z tego względu, że wy nie możecie w nim uczestniczyć, chcecie zabrać innym ta przyjemność. Coś w stylu "jak ja nie mogę, to inni też niech cierpią".

My mamy nadzieję, że może za rok już wszystko wróci do normalności, a Festiwal Pol'andRock znowu będzie bezpieczny dla wszystkich.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.