Michał Cholewiński przechodzi z TVP do Polsat News. Na antenie skrytykował Trybunał Konstytucyjny i zniknął z ekranu

Po wielu latach współpracy Michał Cholewiński odchodzi z Telewizji Polskiej. Dziennikarz dołączy do zespołu Polsat News.

Michał Cholewiński jest znany widzom TVP Info z prowadzenia serwisów informacyjnych. Dziennikarz zniknął z anteny po tym, jak skrytykował orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Zobacz wideo Politycy Porozumienia odcięci od TVP. „To zupełnie kuriozalna sytuacja"

Michał Cholewiński odchodzi z TVP

O odejściu pracownika TVP poinformował portal Press.pl. Cholewiński razem z żoną Agatą Biały-Cholewińską, która również przedstawiała serwisy TVP Info, od listopada ubiegłego roku znajdował się w rezerwowej grupie dziennikarzy, która była potrzebna redakcji, aby zabezpieczyć ciągłość nadawania serwisów informacyjnych.

Z informacji portalu wynika, że Michał Cholewiński i jego żona znajdowali się na liście rezerwowej do końca grudnia, a następnie poszli na zwolnienia lekarskie. Teraz dziennikarz rozpocznie pracę w redakcji Polsat News.

Przypomnijmy, że w październiku 2020 roku Cholewiński nieoczekiwanie na antenie skrytykował kwestię podjęcia przez Trybunał Konstytucyjny tematu aborcji. Jego gościem był wówczas Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego". 

Ja nie rozumiem, i to jest moje oświadczenie, nie rozumiem, dlaczego Trybunał Konstytucyjny w tym czasie rozedrgania, poważnych, innych problemów w Polsce, ale także zaniepokojenia wielu ludzi, podjął tę sprawę. Dlaczego zdecydował się i dopuszczono do tego, żeby to orzeczenie zapadło akurat w tym momencie - powiedział na antenie.

Michał Cholewiński  jest z wykształcenia prawnikiem. Pracował w TVP3 Łódź i TVN24, a w 2014 r. przeszedł do TVP Info. W 2016 r. został m.in. prowadzącym program "Teleexpress" w TVP1 oraz "Teleexpress Extra" w TVP Info. Teraz dołączy do Polsat News.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.