Dorota Wellman domaga się przeprosin od TVP za materiał w "Wiadomościach". "Jestem gotowa na wszystko"

Dorota Wellman podjęła kroki prawne wobec TVP. Chce, by stacja usunęła ze strony internetowej szkodliwe materiały na jej temat oraz przeprosiła.

Dorota Wellman nie zamierza odpuszczać TVP. Wszystko przez wyemitowany materiał w "Wiadomościach", o którym pisaliśmy kilka dni temu. Na antenie podano informację o szkoleniach dla seniorów organizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu. Obejmowały one m.in. naukę obsługi smartfonów i miały kosztować niemal 700 tysięcy złotych. W "Wiadomościach" podano także, że jednym ze szkoleniowców jest gwiazda TVN - Dorota Wellman. Zaprzeczyła temu sama dziennikarka, jak i organizator szkoleń. Teraz prezenterka żąda od TVP przeprosin i usunięcia materiału na jej temat.

Robert KudelskiKudelski z "Na Wspólnej" schudł prawie 20 kilogramów. Pokazał, jak teraz wygląda

Zobacz wideo Politycy Porozumienia odcięci od TVP. „To zupełnie kuriozalna sytuacja”

Przeczytaj też: "Wiadomości" TVP znów w formie. Tym razem atakują Dorotę Wellman. Poszło o szkolenia, które rzekomo miała prowadzić

Dorota Wellman walczy o przeprosiny ze strony TVP. Czy skończy się w sądzie?

Wojewódzki Urząd Pracy zaprzeczył temu, że dziennikarka ma wziąć udział w  szkoleniach.

Pani Dorota Wellman była rozważana jako jedna z osób, która zajmowałaby się systemem motywacyjnym w szkoleniu organizowanym w Opolu, jednakże urząd nie poczynił w tym zakresie z panią Dorotą Wellman wiążących ustaleń - czytamy w oświadczeniu WUP w Opolu.

W oświadczeniu przeproszono dziennikarkę za "zaistniałą sytuację". Dorota Wellman zamierza dalej walczyć o swoje dobre imię.

Opinia publiczna wnioskuje już, że jestem złodziejem okradającym emerytów na 700 tys. zł. Czuję się jakby mnie ktoś obrzygał” - powiedziała w rozmowie z „Newsweek Polska”.

W rozmowie z Wirtualnymi Mediami dziennikarka powiedziała, że do TVP trafiło już pismo.

Małgorzata Rozenek, Radosław MajdanMałgorzata Rozenek chce mieć kolejne dziecko? Ona mówi jedno, "Radosław ma swoje plany"

Złożyliśmy do telewizji pismo z żądaniem usunięcia materiału ze stron i przeprosin. Urząd miał zadanie oficjalnego przeproszenia mnie na swojej stronie, czego dokonał szybko, więc z nim sprawę mamy jasną - powiedziała Dorota Wellman w rozmowie z portalem Wirtualne Media. 

Co do TVP prezenterka nie jest już taka pewna, że uda się załatwić sprawę polubownie.

Przyznam szczerze, że nie wiem, czego się spodziewać, ale jestem gotowa na wszystko - powiedziała portalowi Wirtualne Media.

Jeśli nie uda się uzyskać przeprosin od TVP, sprawa zapewne trafi do sądu.

Więcej o: