Marta Żmuda Trzebiatowska zrezygnowała z pracy i pożegnała się z widzami. Jeden z kolegów zasłużył na szczególne pożegnanie

Fani Marty Żmudy Trzebiatowskiej mają powód do smutku. Aktorka dodała wpis, w którym pożegnała się z widzami. Zamyka "teatralny" etap kariery.

Marta Żmuda Trzebiatowska jako aktorka zadebiutowała kilkanaście lat temu. Na swoim koncie ma wiele ról serialowych, filmowych, a także teatralnych. Miała też okazję wystąpić w kilku teledyskach, a także podkładać głos do różnych produkcji. Jak teraz poinformowała, zamierza zrezygnować z części zawodowych obowiązków. Skąd zniknie?

Marta Żmuda TrzebiatowskaMarta Żmuda Trzebiatowska pozuje w szlafroku i prezentuje wnętrza swojej łazienki

Marta Żmuda Trzebiatowska rezygnuje z pracy w teatrze

Żmuda Trzebiatowska w liceum chodziła do klasy o profilu matematyczno-fizycznym, jednak po zakończeniu szkoły wybrała inną ścieżkę kariery i ścisłe przedmioty porzuciła na rzecz aktorstwa. W 2005 roku zadebiutowała jako Bella w serialu "Dom niespokojnej starości". Kilka lat później stanęła na deskach teatru. Teraz, po kilkunastu latach pracy w teatrze, postanowiła z niego zrezygnować i pożegnać się z widzami.

5 maja 2010 roku miała miejsce premiera spektaklu "Kiedy Harry poznał Sally" w Teatrze Kwadrat. Rola Sally była moją pierwszą na deskach Kwadratu. (...) Właśnie odeszłam z zespołu Teatru i chcę podziękować wielu cudownym ludziom, których przez te 11 lat spotkałam na swojej zawodowej drodze. Przepraszam, że tu - ale nie wiem, kiedy w końcu się zobaczymy - napisała na Instagramie.

W swoim wpisie podziękowała też tym, z którymi miała okazję współpracować w minionym czasie. Nie zapomniała też o widzach, dla których mogła występować.

Dziękuję wszystkim, z którymi miałam przyjemność pracować i się od nich uczyć. (...). Dziękuję dyrektorowi Edmundowi Karwańskiemu - za zaproszenie do zespołu i dyrektorowi Andrzejowi Nejmanowi - za każdy dzień wspólnej przygody w Kwadracie. Jednak przede wszystkim dziękuję wam, widzom, że przez te 11 lat, kiedy otwierała się wieczorem kurtyna, mogłam dla was grać. Będę za Wami tęsknić, choć mam nadzieję, że jeszcze dla was zagram. I na koniec, szczególne podziękowania, dla mojego kolegi, Pawła Małaszyńskiego, który pokazał mi Kwadrat i asystował, wspierał, kiedy stawiałam pierwsze kroki na "kwadratowej" scenie - napisała.
 

Marta Żmuda Trzebiatowska - życie prywatne

Aktorka w 2015 roku wyszła za mąż za Kamila Kulę. Para dwa lata po ślubie powitała na świecie swoje pierwsze dziecko - urodził się ich syn Bruno. W 2020 roku ich rodzina znów się powiększyła. Żmuda Trzebiatowska i Kula tym razem zostali rodzicami dziewczynki, która dostała na imię Paulina.

Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil KulaMarta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula świętują 5. rocznicę ślubu

Więcej o: