Weronika Rosati złożyła skargę w Europejskim Trybunale Praw Człowieka. Chodzi o zakaz wypowiadania się na temat przemocy

Weronika Rosati ma zakaz wypowiadania się na temat przemocy, którą stosował wobec niej były partner. Wyrok zaskarżyła w Europejskim Trybunale Praw Człowieka.

Od czerwca 2020 roku Weronika Rosati nie może wypowiadać się na temat przemocy, którą stosował wobec niej były partner, Robert Śmigielski. To właśnie wtedy zapadł wyrok. Aktorka nie wiedziała o toczącym się postępowaniu i procesie. Teraz walczy z zakazem.

Kinga Rusin, Weronika Rosati, Małgorzata RozenekRusin ma na pieńku nie tylko z Rosati. Pamiętacie, z kim jeszcze się kłóciła?

Zobacz wideo Weronika Rosati o konsekwencjach wywiadu dla "Wysokich Obcasów"

Weronika Rosati złożyła skargę w Europejski Trybunale Praw Człowieka

Po usłyszeniu wyroku Weronika Rosati mówiła wprost, że to "zamyka usta nie tylko jej, ale też innym ofiarom przemocy domowej, które do tej pory wspierała i wspierać będzie". Teraz postanowiła zwrócić się o pomoc do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, o czym informują "Wysokie Obcasy".

Bardzo się cieszę, że moja skarga została zarejestrowana przez Trybunał i z niecierpliwością oczekuję na jej komunikację Rządowi RP. Zabranianie osobom pokrzywdzonym przemocą domową mówienia publicznie o tym, co je spotkało, zostało potępione w prawomocnych wyrokach Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (Tölle przeciwko Chorwacji (skarga nr 41987/13)). Mam nadzieję, że tak samo stanie się również i w mojej sprawie - powiedziała Weronika Rosati w rozmowie z "Wysokimi Obcasami".

Dorota WellmanTVP zaatakowało Dorotę Wellman. Dziennikarka już podjęła kroki prawne

Wcześniej w rozmowie z "Wysokimi Obcasami" Weronika Rosati mówiła, że nie otrzymała sądowego awiza z informacją, że były partner złożył pozew w sądzie. Podobnie było, gdy postępowanie sądowe już trwało. Weronika Rosati nie miała o tym pojęcia. W związku z tym ani ona, ani jej prawnik nie stawili się w sądzie.

O przemocy aktorka po raz pierwszy opowiedziała we wstrząsającym wywiadzie w "Wysokich Obcasach". Mówiła, że partner "uderzył ją, popychał i szarpał". Zarzuciła mu przemoc fizyczną, psychiczną oraz ekonomiczną.

Przeczytaj więcej na ten temat: Weronika Rosati i pan doktor. Historia z warszawskiego apartamentu

Więcej o: