Matylda Damięcka oddała hołd Bronisławowi Cieślakowi. Stworzyła wyjątkową grafikę. "Bez odbioru"

Matylda Damięcka opublikowała na Instagramie grafikę, którą wspomina zmarłego Bronisława Cieślaka. Internauci są wzruszeni.

W niedzielę dotarła do nas smutna informacja o śmierci Bronisława Cieślaka. Aktor, który był znany z wielu świetnych ról, od 2018 roku walczył z rakiem prostaty. Przeszedł operację, radio- i chemioterapię. Od samego rana jego przyjaciele z branży filmowej publikują w mediach społecznościowych wzruszające pożegnania. Wśród nich znalazły się również słowa Anny Cieślak, dla której Bronisław był stryjkiem. Swój hołd wielkiemu aktorowi postanowiła oddać Matylda Damięcka. Przygotowała grafikę, która poruszyła internautów.

Zobacz wideo Damięcka napisała wiersz o LGBT

Matylda Damięcka oddała hołd Bronisławowi Cieślakowi. Stworzyła wyjątkową grafikę. "Bez odbioru"

Bronisław Cieślak był odtwórcą legendarnej roli porucznika Sławomira Borewicza w serialu "07 zgłoś się". Aktor był bardzo zżyty ze swoją postacią do tego stopnia, że jego prywatne losy zaczęły pojawiać się w fabule. W jednym z wywiadów podał konkretne przykłady - jest nim chociażby jego złamany w młodości nos, o którym opowiada stewardesie już jako Borewicz.

Później scenariusz był już pisany pode mnie, również pod moją prywatność. Tam jest sporo o mnie. Prawdę o moim złamanym kiedyś w młodości nosie opowiadam stewardesie jako Borewicz, o tym, że jacyś górale byli innego zdania niż ja i tak się to skończyło. Moja mama po obejrzeniu tego powiedziała: Syn z ekranu w roli jakiegoś milicjanta opowiada prawdę, swoją prywatną prawdę - opowiadał na Zlocie Miłośników Serialu "07 zgłoś się" portalowi piotrkowfilmowy.pl.

Jan Bieniuk (Przybylska, Bieniuk - syn)Syn Przybylskiej już po komunii. Siostra aktorki pokazała zdjęcie z imprezy

Właśnie do tej roli nawiązała Matylda Damięcka. Na grafice widzimy bowiem sylwetkę Sławomira Borewicza, która spogląda z cienia.

"Bronisław Cieślak". #bezodbioru - podpisała.

Bronisław Cieślak, Anna CieślakCieślak miał świetny kontakt z bratanicą, ale nie pomógł jej w karierze

 

Internauci docenili gest Damięckiej. Nie kryli również smutku z powodu śmierci aktora.

07 zawsze będzie z nami.
Przykra wiadomość. Pięknie rysujesz, Matyldo.

Rodzinie Bronisława Cieślaka składamy kondolencje.