Tegoroczne after party u Eltona Johna odbyło się online. W imprezie uczestniczyło 400 tysięcy osób

Pomimo pandemii koronawirusa Elton John postanowił nie rezygnować z corocznego after party po gali rozdania Oscarów. Przyjęcie odbyło się, jednak w nieco innych okolicznościach niż zazwyczaj.

Zeszłoroczny wybuch pandemii koronawirusa najczęściej wiązał się z nagłym wstrzymaniem realizacji dotychczasowych planów. Wiele masowych imprez, takich jak Igrzyska Olimpijskie w Tokio czy festiwale muzyczne, zostało odłożonych w czasie, w nadziei na szybki powrót do normalności. 

Elton John, Renate BlauelByła żona Eltona Johna żąda od niego trzech mln funtów. "Próbowała targnąć się na życie"

Zobacz wideo Wieczorynka, dobranocka, czyli jak to się zaczęło i co oglądaliśmy najchętniej [Popkultura Extra]

Coroczna impreza Eltona Johna odbyła się mimo pandemii. Uczestnicy bawili się online

Elton John nie zamierzał jednak rezygnować ze swojej corocznej imprezy i postanowił, że w tym roku odbędzie się ona online za pośrednictwem platformy Zoom. Dzięki temu na przyjęciu organizowanym przez muzyka mogli zjawić się również jego fani z najdalszych zakątków świata. Wystarczyło jedynie zakupić wirtualny bilet wstępu, którego koszt wynosił 19,90$, czyli około 75 złotych. 

Aby zachęcić do udziału jak najliczniejszą grupę internautów, przyjęcie podzielono na cztery odrębne wydarzenia, odbywające się we wszystkich strefach czasowych. Dzięki temu w tym roku udało się sprzedać łącznie 400 tysięcy wejściówek. Całkowity dochód z imprezy organizowanej przez Eltona Johna został przeznaczony na rzecz Elton John AIDS Foundation, czyli fundacji, która skupia się na walce z AIDS. Zwiastun przyjęcia zamieszczony został na Twitterowym profilu agencji prasowej Reuters.

Elton JohnElton John został pozwany przez byłą żonę. Renate Blauel żąda od muzyka trzech milionów funtów

Było to już zatem 29 z kolei przyjęcie po gali wręczenia Oscarów organizowane przez Eltona Johna. Impreza po raz pierwszy odbyła się w 1993 roku i z każdym kolejnym rokiem przyciągała coraz większe rzesze gwiazd Hollywood, chcących wesprzeć Elton John AIDS Foundation.