Ekipa "Na Wspólnej" w żałobie. Nie żyje reżyserka Maria Skąpska. "Dała z siebie wszystko bez żadnej taryfy ulgowej"

W wieku 46 lat zmarła Maria Skąpska. Reżyserka współtworzyła wiele lubianych przez widzów produkcji, m.in.: "Barwy szczęścia", "Na Wspólnej", "Prawo Agaty" czy "Londyńczycy 2".

Maria Skąpska była związana z branżą filmową przez dwie dekady. Na planie zazwyczaj występowała w roli drugiego reżysera, ale była też asystentką i kierownikiem planu. 

Zobacz wideo Piosenki, wiersze, książki. Piękne utwory, które powstały po stracie bliskich

Nie żyje reżyserka Maria Skąpska

O śmierci reżyserki w mediach społecznościowych poinformowała firma producencka Aurum Film. Zdjęcie Marii Skąpskiej opatrzono wzruszającym wpisem na Facebooku.

Dziś bardzo smutny dzień. Odeszła Maria, dla nas wszystkich Maśka, Skąpska. Będzie nam brakować jej uśmiechu, poczucia humoru, ciepła oraz profesjonalizmu najwyższej klasy. Wsparcie dla reżysera, skarb dla producenta. Taka właśnie była Maśka - czytamy na profilu Aurum Film, z którym współpracowała Skąpska.

Zobacz też: Podano szczegóły pogrzebu Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość będzie miała charakter państwowy

Maria Skąpska współtworzyła wiele seriali uwielbianych przez polskich widzów. Pracowała na planie takich produkcji, jak "Barwy szczęścia", "Na Wspólnej", "Prawo Agaty", "Prokurator" czy "Lepsza połowa". Współtworzyła także kilka filmów. Na ekranie możemy ją zobaczyć natomiast w filmie "Piksele", którego była drugą reżyserką.

Zawsze będziemy pamiętać czas spędzony z nią podczas pracy przy "Carte Blanche", "Ostatniej Rodzinie", "Królu" czy wreszcie "Żeby nie było śladów" - jej ostatnim filmie, przy którym mimo toczonej walki, dała z siebie wszystko bez żadnej taryfy ulgowej. Masiu, jeszcze się zobaczymy. I dziękujemy za wszystko - żegnają ją współpracownicy.

Małgorzata Kożuchowska i Agnieszka Dygant żegnają Marię Skąpską

Maria Skąpska pracowała w ostatnich latach z większością polskich gwiazd w licznych produkcjach. Ciepło wspominają ją teraz jej przyjaciele z planów zdjęciowych. Agnieszka Dygant podziękowała za pracę przy "Listach do M." i "Prawie Agaty":

Dziś odeszła Masia Skąpska nasza Przyjaciółka, człowiek filmu. Masia... za wszystkie rozmowy, wsparcie, serce, profesjonalizm, miłość do kina, Prawo Agaty, Listy do M... dziękuję. Boże, jak smutno bez Ciebie.
 

Również Małgorzata Kożuchowska miała okazję pracować z reżyserką:

Maśka! Wspaniała! Ciepła. Oddana. Profesjonalna. Dlaczego?

Maria Skąpska miała zaledwie 46 lat.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.