Podano szczegóły pogrzebu Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość będzie miała charakter państwowy

Ojciec Bernard Briks, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach, przekazał szczegóły pogrzebu Krzysztofa Krawczyka.

Krzysztof Krawczyk zmarł nagle 5 kwietnia 2021 roku. Zaledwie kilka dni po opuszczeniu szpitala zasłabł i trafił do łódzkiej placówki. Artysty nie udało się uratować. O jego śmierci poinformował wieloletni menedżer i przyjaciel, Andrzej Kosmala. Poznaliśmy już szczegóły pogrzebu, który będzie miał miejsce za kilka dni.

Zobacz wideo Nie ma ich wśród nas, ale ich utwory zna każdy. Wodecki zostawił „Chałupy Welcome to”, a Kora „Krakowski spleen”

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Podano szczegóły pogrzebu

Na temat dokładnej daty i miejsca pochówku wypowiedział się o. Bernard Briks, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach, który te informacje przekazał Polskiej Agencji Prasowej. Msza odbędzie się 10 kwietnia w archikatedrze w Łodzi, a następnie pogrzeb na cmentarzu w Grotnikach.

Msza święta pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka odbędzie się w sobotę 10 kwietnia o godz. 12 w archikatedrze w Łodzi. Tego samego dnia o godz. 15 zaplanowano pogrzeb artysty na cmentarzu w Grotnikach. Uroczystość będzie miała charakter państwowy.

'Ślub od pierwszego wejrzenia'"Ślub od pierwszego wejrzenia?. Nowożeńcy wyruszają w podróże. "Coś nie gra"

Polska Agencja Prasowa podała również informację, że wstęp na nabożeństwo i sam pogrzeb może być ograniczony.

Kapłan zaznaczył, że nie wie jeszcze, jaki przebieg będzie miała uroczystość. Dodał, że prawdopodobnie wstęp na nabożeństwo w łódzkiej katedrze, jak i na sam pogrzeb na grotnickiej nekropolii, będzie ograniczony.

'Nasz nowy dom'"Nasz nowy dom". Ekipa wróciła do rodziny, której pomogła. Nie poznała okolic domu

Krzysztof Krawczyk zmarł w wieku 74 lat

W niedzielę 4 kwietnia artysta zasłabł i trafił do łódzkiego szpitala. Żona muzyka, Ewa Krawczykzaprzeczyła, że Krzysztof Krawczyk zmarł na COVID-19. Powodem jego śmierci miały być choroby współistniejące.

Rodzinie składamy kondolencje.

Przez pandemię koronawirusa i nowe obostrzenia w pogrzebach obecnie może uczestniczyć maksymalnie pięć osób. Przepisy te nie dotyczą jednak pogrzebów z obrzędem religijnym.

Przeczytaj więcej na ten temat: Pogrzeby a koronawirus. Na świeckich do pięciu osób, ale na kościelnych ostre limity nie obowiązują

Więcej o: