Matylda Damięcka wbiła szpilę Robertowi Lewandowskiemu nową grafiką. "Debilizm"

Matylda Damięcka od pewnego czasu komentuje polską rzeczywistość za pomocą rysunków. Tym razem grafiką zatytułowaną "debilizm" odniosła się do ostatnich wydarzeń związanych z pisarzem Jakubem Żulczykiem i piłkarzem Robertem Lewandowskim.

Matylda Damięcka opublikowała na Instagramie kolejną grafikę, która odnosi się do bieżących wydarzeń społeczno-politycznych w Polsce. Tym razem na tapetę wzięła sytuację pisarza Jakuba Żulczyka, który został oskarżony o znieważenie Prezydenta RP oraz piłkarza Roberta Lewandowskiego, którego w poniedziałek Andrzej Duda odznaczył Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. 

Zobacz wideo Robert Lewandowski odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

Co się dzieje z Waldusiem ze 'Świata według Kiepskich'?"Świat według Kiepskich". Co się dzieje z Waldusiem? Nowe nagranie niepokoi

Matylda Damiecka komentuje sprawy Żulczyka i Lewandowskiego

Rysunki Matyldy Damięckiej stają się coraz bardziej popularne. Dzięki nim aktywistka komentuje sprawy aktualne i ważne z punktu widzenia społeczeństwa. Niedawno swojej grafiki doczekał się kolejny lockdown, a także zwycięstwo Piotra Żyły podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie.

Teraz Damięcka skomentowała wydarzenia, do których doszło w poniedziałek. Aktywistka opatrzyła rysunek tytułem "debilizm", nawiązując do sprawy Jakuba Żulczyka. Pisarz poinformował na Facebooku, że został oskarżony o znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy. Chodzi o wpis w mediach społecznościowych, w którym Żulczyk w jednym zdaniu obok siebie użył nazwiska prezydenta i określenia "debil". Jak się okazuje, teraz za swoje słowa stanie przed sądem.

Damięcka sugeruje, że Żulczyk znajduje się po lewej stronie sceny społeczno-politycznej w Polsce. Na grafice po prawej stronie widzimy natomiast piłkarza Roberta Lewandowskiego. W ubiegłym roku napastnik reprezentacji Polski oraz Bayernu Monachium został wybrany najlepszym piłkarzem na świecie, wygrał Ligę Mistrzów, Puchar Niemiec i Bundesligę. W poniedziałek został za to odznaczony przez Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. 

 

Marianna Kowalewska wyszła za mążGierszewska odważnym zdjęciem opowiedziała o swojej chorobie. "Blizna na 20 cm, stomia"

Internauci o grafice: W punkt

Komentarz Damięckiej w formie grafiki jest bardzo wymowny, co dostrzegli internauci. Większość komentujących podziela zdanie aktywistki:

Powariowali, codziennie mnie zaskakują tymi debilizmami.
Racja, jaki kraj, takie autorytety.
W punkt!

Co sądzicie o nowej grafice Matyldy Damięckiej?

Więcej o: