Marianna Gierszewska odważnym zdjęciem opowiedziała o swojej chorobie. "Blizna na 20 cm, stomia"

Marianna Gierszewska kilka lat temu zmagała się z poważną chorobą przewodu pokarmowego. Jednak trudne doświadczenia tylko ją wzmocniły. Teraz chętnie opowiada o chorobie i udowadnia, że stomia w niczym nie przeszkadza.

Marianna Gierszewska szerszej publiczności znana jest przede wszystkim z roli Ewy w serialu "Pułapka". Niewiele osób jednak wie, że kilka lat temu aktorka zmagała się z bardzo poważną chorobą układu pokarmowego - wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego. W jej przypadku nieuniknione okazało się utworzenie stomii, czyli chirurgicznie utworzonej w ścianie brzucha nowej drogi wypróżniania.

Marianna chętnie opowiada o chorobie, by pokazać, że stomia nie przeszkadza w codziennym życiu. Ostatnio zdecydowała się na kolejne odważne zdjęcie.

Pippa Middleton Pippa Middleton na pierwszym zdjęciu po narodzinach dziecka. Przesadziła z samoopalaczem

Zobacz wideo Maffashion, Kubicka, Lipka i inni w sieci. Gwiazdy komentują artykuły na swój temat

Marianna Gierszewska na odważnym zdjęciu

Marianna Gierszewska razem z mężem Miłoszem spodziewa się dziecka. Aktorka chętnie opowiada o tym niezwykłym czasie w mediach społecznościowych. To właśnie tam opublikowała również odważną fotografię, opatrzoną pięknymi słowami.

Ciało. Pełne nierówności, nieregularności, płynności... jest niejednostajne, czułe na dotyk i emocje. Jest wyjątkowe, bo Twoje. Najlepsze, jakie może być. Najlepszość i wyjątkowość mojego ciała to przebyte dwie poważne operacje, to wyłonienie stomii, to blizna na 20 cm idąca przez środek całego brzucha, to nierówna skóra, która niezależnie od wszystkiego - nigdy już nie wróci do swojej przedoperacyjnej elastyczności i wiesz co? Tak jest wspaniale!
 

Pod postem aktorki pojawiło się wiele słów wsparcia i komplementów.

Dziękuje za ten post.
Każda z nas jest wyjątkowa i piękna, bo jedyna i niepowtarzalna.
Jesteś wspaniałą, młodą kobietą i bardzo dobrze, że dzielisz się z innymi swoimi doświadczeniami. Podziwiam - komentują internauci.

Od dłuższego czasu aktorka głośno mówi o swojej chorobie, poszerzając tym samym świadomość na jej temat w społeczeństwie. Daje też wsparcie wszystkim tym, którzy chorują.

Plotek już drugi raz przyłącza się do zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich i zbiera na koszyczki wielkanocne dla seniorów. Wesprzyjmy starsze, samotne osoby. Liczy się każda złotówka!

Więcej o: