Rafał Brzozowski reaguje na krytykę piosenki na Eurowizję i apeluje do internautów: Proszę dać mi szansę

Rafał Brzozowski będzie reprezentantem Polski na Eurowizji 2021. Wybór TVP wzbudził spore kontrowersje, a utwór piosenkarza nie przypadł do gustu większości słuchaczy. W sieci wylał się hejt. Prowadzący "Jaka to melodia" zareagował na krytyczny komentarz internauty.

Od kilku dni temat Eurowizji jest szeroko komentowany w mediach, a wszystko za sprawą dość niespodziewanej decyzji TVP. Władze stacji postanowiły, że reprezentantem Polski w konkursie będzie Rafał Brzozowski, co mocno poruszyło opinię publiczną, a szczególnie fanów Alicji Szemplińskiej, którzy liczyli, że to właśnie ona po zeszłorocznej wygranej w preselekcjach pojedzie do Rotterdamu. O udział w finale Eurowizji powalczy jednak prowadzący "Jaka to melodia". Na jego Instagramie zawrzało od negatywnych komentarzy. Wokalista zareagował na jeden z nich. 

Margaret, Alicja SzemplińskaMargaret komentuje decyzję TVP i wspiera Alicję Szemplińską "Je*ać Eurowizję"

Rafał Brzozowski reaguje na krytykę

Piosenkarz nie omieszkał pochwalić się w sieci faktem, że to właśnie on w najbliższych miesiącach będzie reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji. 

Sytuacja jest dla mnie bezprecedensowa. Cieszę się strasznie, że piosenka "The Ride" została wybrana jako ta, która będzie walczyć właśnie o miano najlepszej w Europie. Naprawdę jestem z tego powodu dumny - mówi w nagranym specjalnie na tę okazję filmiku. 
 

Rafał Brzozowski niewątpliwie cieszy się z tego wyróżnienia, jednak w komentarzach próżno szukać radości fanów. Jeden z internautów stwierdził, że jest mu wręcz "niezmiernie przykro". 

Jest mi tak niezmiernie najzwyczajniej przykro, że zostałeś wybrany. Uwielbiam ten konkurs i wszystko, co dzieje się przed nim, ale z takim wykonawcą i piosenką swojego kraju po prostu się nie da. Rafał w kraju stanowi swoisty mem, nikt nie bierze go już na poważnie oraz jest całkowicie pochłonięty przez TVP. Piosenka jest miałka i na siłę nowoczesna i w stylu zachodu, co wyszło tragicznie naprawdę. Masakra - czytamy na Instagramie.

Rafał Brzozowski, Jacek KurskiTVP broni wyboru utworu na Eurowizję

Piosenkarz nie przeszedł obok tego wyznania obojętnie i odpisał zasmuconemu miłośnikowi Eurowizji. Poprosił go o szansę, której nie zamierza zmarnować.

Dzięki za Twoją opinię, ale proszę dać mi szansę zaprezentować się na żywo i wtedy ocenić. Piosenka ma moc, a ja dam z siebie maksa! Mam nadzieję, że przekonam Cię jeszcze do niej. 

Wierzymy, że Rafał ma szczere chęci. Jednak czy to wystarczy, by przekonać krytyków do swojej twórczości?

Zobacz wideo Michał Szpak wspierał Tulię. Czy Rafał Brzozowski też będzie mógł liczyć na życzliwe słowa kolegów z branży?