Telekamery 2021. Maciej Stuhr nawiązał do "Wiadomości" TVP. "Próbują zrobić ze mnie czarny charakter"

Na 24. gali rozdania nagród Telekamer, statuetki powędrowały do 11. laureatów. Wśród nich po raz pierwszy znalazł się Maciej Stuhr.

10 marca poznaliśmy wszystkich laureatów 24. plebiscytu Telekamer. Tak jak zwykle, statuetki zostały przyznane na drodze głosowania przeprowadzonego wśród czytelników tygodnika "Tele Tydzień" w 11. kategoriach, w tym między innymi w kategorii "Najlepszy aktor", w której nagrodzony został Maciej Stuhr.

Julia Kamińska, Katarzyna Zielińska Telekamery 2021 wcale nie były na żywo! Gala została nagrana kilka dni wcześniej

Maciej Stuhr otrzymał nagrodę w kategorii "Najlepszy aktor". Były nie tylko podziękowania, ale również apel do wszystkich widzów

W tym roku swoją pierwszą w historii nagrodę Telekamer otrzymał Maciej Stuhr. Podczas podziękowań przyznał, że jest to dla niego wyjątkowa chwila.

Bardzo dziękuję wszystkim, który oddali głos na moją pierwszą nominację... jest to fantastyczna sprawa.

Później zwrócił się z nietypową prośbą. Aktor zaapelował o to, by pamiętać, że aktor zawsze wciela w rolę i to, co mówi podczas występu na deskach teatru, w serialu czy filmie, nie powinno być utożsamiane z jego osobą, a wyłącznie z postacią, którą gra. Nie zabrakło również nawiązania do Telewizji Polskiej.

Dziękuję telewizyjnym "Wiadomościom", które tak często próbują zrobić ze mnie czarny charakter, że część osób uwierzyła, że ta moja rola w "Szadzi" - seryjnego mordercy - może mieć ręce i nogi. Tutaj taka mała prośba w imieniu nas aktorów i aktorek do niektórych redakcji, to że my coś mówimy ze sceny lub z ekranu, to nie my mówimy, tylko jesteśmy medium, przez które przemawia autor.

Jacek Kurski, Piotr Kraśko, Maciej Orłoś Telekamery 2021. Maciej Orłoś uderzył w rzetelność dziennikarzy TVP

Na koniec Maciej Stuhr złożył życzenia wszystkim obecnym na gali oraz telewidzom. 

Dlatego z okazji tego święta telewizji, życzę nam wszystkim, państwu, sobie i przede wszystkim telewidzom, wspaniałej telewizji, mądrej, uskrzydlającej, poszerzającej nasze horyzonty, telewizji, w której chcieliby pracować najlepsi artyści i dziennikarze.

Przypomnijmy, że oprócz Macieja Stuhra, analogiczną nagrodę w kategorii "Najlepsza aktorka" otrzymała również Małgorzata Socha.  

Zobacz wideo Najdziwniejsze zadania gwiazd w Kole Plotka
Więcej o: