Elżbieta II nie da za wygraną. Wygłosi przemówienie na kilka godzin przed wywiadem Meghan Markle i księcia Harry'ego

Zagraniczne media poinformowały o niespodziewanym planie brytyjskiej monarchini. Królowa zdecydowała się wygłosić przemówienie na kilka godzin przez zaplanowanym wywiadem Meghan Markle i księcia Harry'ego! Czy to oznacza koniec przyjaznych stosunków?

7 marca sieć telewizyjna CBS ma wyemitować pierwszy tak szczery wywiad Oprah Winfrey z Meghan Markle i księciem Harrym. Materiał został już nagrany, a pierwsze szczegóły zdążyły wyciec do sieci. Ta rozmowa z pewnością nie będzie hymnem pochwalnym dla brytyjskiej rodziny królewskiej, więc Elżbieta II również wkroczyła do akcji i zamierza nieco namieszać w życiu swojego wnuka oraz jego żony. Będzie gorąco!

Zobacz wideo Meghan długo udawała, że jest szczęściła w rodzinie królewskiej

Elżbieta II wygłosi przemówienie

Wywiad z Meghan i Harrym przeprowadziła ich dobra przyjaciółka oraz uwielbiana przez Amerykanki i Amerykanów prezenterka telewizyjna, Oprah Winfrey. Plan zdjęciowy mieścił się w luksusowej rezydencji Sussexów w Los Angeles, która kosztowała ich skromną sumę 11 milionów funtów. Mówi się, że w tej rozmowie nie było żadnych zakazanych tematów, a rodzina królewska ma czego się obawiać.

Jedno źródło ostrzega rodzinę Harry'ego, że emisja będzie dobrym "czasem na ukrycie się za kanapą w Pałacu" - podaje Daily Mail.

Ostatnie oficjalne wystąpienie Sussexów obok rodziny królewskiej miało miejsce 8 marca 2020 roku podczas corocznego Commonwealth Day. W tym roku członkowie brytyjskiej monarchii również mieli wziąć udział w uroczystości, jednak Opactwo Westminsterskie poinformowało, że z powodu pandemii wydarzenie zostało odwołane.

Meghan Markle, książę HarryMeghan Markle, książę Harry EN

Królowa zdecydowała się inaczej uczcić ten dzień. Daily Mail podaje, że 7 marca, czyli w dzień emisji wywiadu Meghan i Harry'ego, Elżbieta II chce wygłosić swoje przemówienie do narodu. Zostanie ono udostępnione na kilka godzin przed premierą zapowiadanego wywiadu. U jej boku ma pojawić się m.in. książę Karol i księżna Camilla, a także książę William i księżna Kate.

Jak widać, królowa nie odpuści nawet swojemu wnukowi. Czy to początek prawdziwego rozłamu rodziny? Przypomnijmy, że kilka dni temu Elżbieta II odebrała im ostatnie przywileje.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.