Pałac wydał oświadczenie w sprawie Meghan Markle i księcia Harry'ego. "Potwierdzili, że nie powrócą". Odebrano im przywileje

Pałac Buckingham wydał oświadczenie. Królowa Elżbieta rozmawiała z księciem Harrym i Meghan Markle. Sussexowie nie powrócą jako pracujący członkowie rodziny królewskiej.

Meghan Markle i książę Harry w zeszłym roku zrzekli się członkostwa w rodzinie królewskiej. Teraz oficjalnie potwierdzili swoje zamiary i na dobre rezygnują z książęcych przywilejów.

Zobacz wideo Książę Harry i Meghan Markle. Odejście z rodziny królewskiej miało swoje konsekwencje

Pałac Buckingham wydał oświadczenie. Meghan Markle i książę Harry rezygnują z obowiązków członków rodziny królewskiej

W piątek wczesnym popołudniem na oficjalnej stronie Pałacu Buckingham pojawiło się oświadczenie. Królowa Elżbieta przystała na decyzję wnuka oraz jego żony i potwierdziła, że Sussexowie rezygnują z obowiązków członków rodziny królewskiej.

Książę i księżna Sussex potwierdzili Jej Królewskiej Mości, że nie powrócą jako pracujący członkowie rodziny królewskiej. Po rozmowach z księciem, królowa napisała, że w związku z rezygnacją z pracy na rzecz Rodziny Królewskiej, nie jest możliwe kontynuowanie obowiązków związanych ze służbą publiczną. Honorowe nominacje wojskowe i patronaty królewskie sprawowane przez księcia i księżną zostaną zatem zwrócone Jej Królewskiej Mości, zanim zostaną rozdzielone między pracującymi członkami Rodziny Królewskiej. 
Chociaż wszyscy ubolewają nad decyzją Meghan i Harry'ego, książę i księżna pozostają ukochanymi członkami rodziny.

Książęca para Sussex przygotowuje się aktualnie do narodzin drugiego dziecka. O decyzji poinformowali kilka dni temu, publikując w sieci zdjęcie wykonane podczas profesjonalnej sesji zdjęciowej. Meghan Markle miała na sobie długą suknię, która pięknie podkreśliła jej ciążowe krągłości.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.