Bracia Collins wspierają Tomasza Komendę: Jesteś jednym z nas, nieważne, ile to jeszcze potrwa

Tomasz Komenda usłyszał w poniedziałek wyrok sądu w sprawie zadośćuczynienia, jakie państwo musi mu zapłacić za wszystkie lata niesłusznie spędzone w więzieniu. Sprawę Komendy komentują teraz bracia Collins, którzy wcześniej zaoferowali mu pracę i pomoc.

Za wszystkie lata niesłusznie spędzone w więzieniu Tomasz Komenda otrzyma od Skarbu Państwa prawie 13 milionów złotych. Na Instagramie do sprawy odnieśli się Bracia Collins, którzy wcześniej dali mu pracę i pomagali wyjść na prostą po opuszczeniu więzienia.

Zobacz wideo
Dzisiejszy wyrok, choć dający nadzieję, to niestety jeszcze nie jest prawomocny. Pamiętaj Tomku, że jesteś jednym z nas i nieważne, ile to wszystko jeszcze potrwa, będziemy z Tobą. Trzymamy kciuki - napisali bracia Collins.
 

Tomasz Komenda pracuje w Fundacji Braci Collins

Historią Tomasza Komendy żyła cała Polska. Mężczyzna został niesłusznie skazany za zabójstwo 15-letniej Małgosi, za co 18 lat spędził w więziennej celi. Jak sam przyznał, pobyt w więzieniu zniszczył mu życie, które przez ostatnie dwa lata próbował poukładać. Z pomocą przyszli właśnie bracia Collins, proponujący mu legalną i uczciwą pracę.

Tomasz Komenda wybrał posadę w ich fundacji, chociaż mógł pracować na przykład w studio tuningu samochodowego. W fundacji Braci Collins zajął się sprawami adaptacji społecznej osób niesłusznie skazanych. 

Tomek będzie miał wokół siebie wąskie grono ludzi, nie będzie musiał codziennie stawać do setek zdjęć, tak jak to było na myjni, w której pracował. Tomek dostanie od nas szanse na rozwój, początkowo w zakresie jego obowiązków będzie leżał jedynie jego rozwój osobisty. Mamy pełną świadomość, iż ma trochę do nadrobienia i musimy mu dać trochę czasu na pełną, obopólną współpracę - informowali wówczas bracia Collins.

Rafał i Grzegorz Collins zaoferowali Tomaszowi Komendzie także wsparcie psychologiczne, a nawet poprosili zaprzyjaźnioną klinikę o pomoc w leczeniu jego zębów. Dzisiaj Komenda może cieszyć się pięknym uśmiechem. niedawno na świat przyszło jego pierwsze dziecko, zaś przyszłość wreszcie jawi się w nieco jaśniejszych barwach.

Więcej o: