Zagrał Tomasza Komendę, teraz komentuje wyrok w sprawie odszkodowania: Domyślam się, że pieniądze nie zwrócą czasu

Piotr Trojan, który w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" odegrał główną rolę, skomentował wyrok ws. zadośćuczynienia dla Tomasza Komendy. Aktor nie szczędził ciepłych słów pod adresem pokrzywdzonego mężczyzny.

Tomasz Komenda, który spędził za kratkami 18 lat, domagał się od państwa wysokiego zadośćuczynienia. Sąd w Opolu wydał wyrok, według którego pokrzywdzony otrzyma 12 milionów złotych tytułem zadośćuczynienia oraz 811 tys. 533 złotych tytułem odszkodowania. Kwota jest wyraźnie mniejsza niż ta, której domagał się Komenda i jego prawnicy. Mężczyzna żądał prawie 19 mln złotych - po milionie zadośćuczynienia za każdy rok niesłusznie spędzony za kratkami.

Piotr Trojan komentuje wyrok w sprawie odszkodowania dla Tomasza Komendy

Wyrok opolskiego sądu skomentował Piotr Trojan, który w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" odegrał główną rolę. Aktor życzył Tomaszowi pomyślności:

Bardzo się cieszę, życzę Tomkowi jak najlepiej. Domyślam się, że pieniądze nie zwrócą czasu, ale może pomogą zamknąć ten koszmar. Skończą się pytania w sądach o czas spędzony w więzieniu. Mam nadzieję, że przed Tomkiem jeszcze długie wspaniałe życie, będzie cudownym ojcem. Życzę mu dużo spokoju u boku ludzi, którzy zawsze wierzyli w jego niewinność – powiedział aktor w rozmowie z Onetem.
Zobacz wideo "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" - oficjalny polski zwiastun

Tomasz Komenda w 2000 roku trafił do więzienia za gwałt i zabójstwo, których miał rzekomo dokonać w noc sylwestrową na przełomie 1996 i 1997 roku. W maju 2018 roku Sąd Najwyższy uchylił wyrok skazujący mężczyznę. Po 6540 dniach spędzonych w więzieniu Komenda wyszedł na wolność.

Historia mężczyzny, którą żyła cała Polska, stała się inspiracją do nakręcenia filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" w reżyserii Jana Holoubka. Podczas premiery produkcji Tomasz Komenda oświadczył się swojej ukochanej, Annie Walter. Kobieta pod koniec 2020 roku urodziła syna.

Więcej o:
Copyright © Agora SA