Królowa Elżbieta i książę Filip zaszczepili się na COVID-19. "Zależało jej, żeby upublicznić tę informację"

W sobotę po południu Pałac Buckingham potwierdził, że królowa Elżbieta II oraz jej małżonek książę Filip przyjęli pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19.

Od czasu rozpoczęcia się pandemii koronawirusa na świecie, królowa Elżbieta II oraz jej małżonek książę Filip ograniczyli swoje publiczne wystąpienia do minimum. Jak podają brytyjskie media, monarchini najwięcej czasu spędza teraz na zamku w Windsorze, aby jak najbardziej izolować się od innych. Królowa ma 94 lata, a książę Filip jest od niej o pięć lat starszy, więc nic dziwnego, że od jakiegoś czasu plotkowano na temat zaszczepienia się królewskiej pary. Krążące od jakiegoś czasu informacje potwierdził w sobotę po południu rzecznik prasowy królowej.

Królowa Elżbieta IIKrólowa Elżbieta II wygłosiła poruszającą przemowę z okazji świąt. Uwagę zwracało też zdjęcie na jej biurku

Królowa Elżbieta II i książę Filip zaszczepili się przeciw COVID-19

Królowa Elżbieta II i książę Filip znajdują się w grupie największego ryzyka. Monarchini i jej mąż zostali zaszczepieni w sobotę na terenie zamku w Windsorze, o czym poinformował media rzecznik prasowy Pałacu Buckingham.

Królowa i książę Edynburga otrzymali dziś szczepienia na COVID-19 - ogłoszono w komunikacie.

Książę FilipSetne urodziny księcia Filipa odwołane! Powodem nie jest koronawirus

Wiadomo, że przyjęli dopiero pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Druga część szczepienia ma odbyć się za trzy tygodnie. Nie zdradzono również, z jakiej firmy pochodzi szczepionka, z której skorzystała królowa. Jak podają źródła BBC oraz Agencji Reutera, samej królowej bardzo zależało, aby podzielić się tą informacją ze społeczeństwem. W ten sposób chciała uciąć wszelkie spekulacje na temat jej zaszczepienia. To dość nietypowe zachowanie, bowiem Pałac Buckingham jest bardzo powściągliwy, jeśli chodzi o przekazywanie informacji na temat stanu zdrowia królowej.

Zobacz wideo Szczepienia znanych osób. "Trzeba oskarżyć Morawieckiego, Niedzielskiego i Dworczyka"
Więcej o: