Królowa Elżbieta II w żałobie. Nie żyje jej ukochany pies. Monarchini mocno to przeżyła

Elżbieta II pożegnała swojego przyjaciela, psa rasy corgi. Jak donosi "The Sun", brytyjska monarchini bardzo przeżyła śmierć Vulcana.

Królowa Elżbieta II to prawdziwa fanka psów. 94-latka ubóstwia czworonogi rasy corgi, a miłością do zwierząt zarazili ją rodzice. Brytyjska monarchini posiadała aż 30 pupili tej rasy. W brytyjskich mediach niedawno pojawiły się informacje, że monarchini traktuje swoje psy jak członków rodziny. Mają one bowiem własnego kucharza i codziennie dostają świeże posiłki, a zajmują się nimi lokaje, którzy spełniają ich zachcianki.

Królowa Elżbieta II"The Crown". Elżbieta II to fanka serialu Netfliksa. W oglądanie wciągnął ją syn

Nie żyje ukochany pies królowej Elżbiety II

Ukochany czworonóg Elżbiety II nie żyje. Jak podaje "The Sun", Vulcan, pies rasy corgi, został pochowany na terenie zamku w Windsorze:

Najwyraźniej niepokoi ją utrata ukochanego zwierzaka – powiedział informator tabloidu.

Królowa Elżbieta zaprzestała rozwijać swoją hodowlę corgi w 2018 roku, ze względu na sędziwy wiek. Ciekawy jest jednak fakt, że wszystkie pupile królowej są potomkami suczki, Susan, którą Elżbieta dostała na 18. urodziny. W kwietniu 2018 roku monarchini pożegnała się z Willow, potomkiem z 14. pokolenia królewskich corgie. Zwierzę zostało uśpione po przebytej chorobie. Corgi Whisper zmarł sześć miesięcy później.

Zobacz wideo Królowa Elżbieta II opublikowała swojego pierwszego posta na Instagramie

Przypomnijmy, że niedawno ze stratą czworonożnego przyjaciela musieli zmierzyć się księżna Kate i książę William. Informacja o śmierci psa Lupo, który towarzyszył im przez dziewięć lat, pojawiła się na instagramowym koncie rodziny królewskiej:

Niestety, w miniony weekend odszedł nasz kochany pies Lupo. Od dziewięciu lat był w sercach naszej rodziny i będziemy za nim bardzo tęsknić – mogliśmy przeczytać we wpisie.

Księżna Kate i książę WilliamŻałoba w rodzinie królewskiej. Nie żyje ukochany pies księżnej Kate i księcia Williama

Na razie pracownicy królowej nie zdecydowali się zamieść oficjalnego komunikatu dotyczącego śmierci pupila.