Pełne przepychu święta u królowej Elżbiety II. Sześciometrowa choinka z trzema tysiącami lampek. To jednak nie wszystko...

Zamek w Windsorze jest już gotowy na święta. Ze względu na obecną sytuację nie wszystkie tradycje zostały zachowane. Jego wystrój pozostaje jednak bez zmian i wciąż zachwyca.

Na początku grudnia Pałac Buckingham wydał oświadczenie, z którego wynika, że królowa Elżbieta II i książę Filip spędzą Boże Narodzenie w Windsorze. Pierwszy raz od 33 lat nie zobaczą się w tym czasie z resztą rodziny.

"Spokojne święta" królowej Elżbiety II na zamku w Windsorze

W tym roku Boże Narodzenie brytyjskich royalsów będzie wyglądało nieco inaczej. Królowa Elżbieta i książę Filip nie spędzą świąt w wiejskiej posiadłości Sandringham, sąsiadującej z Morzem Północnym. Pozostaną w tym czasie na zamku w Windsorze i to pierwszy raz od 33 lat.

Królowa Elżbieta IIZłodziej w Pałacu Buckingham! Pracownik królowej Elżbiety II wykradał rodzinne pamiątki. Przyznał się do winy

Mimo licznych zmian w życiu brytyjskiej monarchii, na zamku nie zabraknie dekoracji, które wprowadzą zwiedzających w magiczny klimat. Na osoby, które zdecydują się odwiedzić otwartą część królewskiej posiadłości, czekają liczne atrakcje.

Zobacz też: Jak wygląda Boże Narodzenie w rodzinie królewskiej? Choinka bez prezentów i... ważenie po posiłku świątecznym. Absurdalnych zwyczajów jest więcej

Głównym elementem świątecznego wystroju jest wysoki na około sześć metrów świerk pospolity, pochodzący z Windsor Great Parku. Drzewo znajduje się w St. George's Hall - największym pomieszczeniu zamku. Jest ozdobiony trzema tysiącami lampek i setkami błyszczących ozdób. Jego udekorowanie miało zająć personelowi aż dwa dni.

 

W Inner Hallu z kolei stoi kolejna choinka ozdobiona połyskującymi światełkami. Przestrzeń stworzona przez Jerzego IV w XIX wieku jako miejsce oficjalnego powitania gości, jest teraz pierwszym pokojem, które widzą turyści, gdy wchodzą do zamku.

Królowa Elżbieta II szuka asystentaKrólowa Elżbieta II poszukuje nowego asystenta. Wiemy, ile będzie zarabiać

Ponadto pojawiła się też wyjątkowa złota zastawa, składająca się z ponad czterech tysięcy elementów używana przez royalsów podczas oficjalnych bankietów. W pozostałych częściach zamku świąteczne dekoracje uzupełniają różnobarwne elementy. Girlandy zdobią Wielkie Schody, w których znajdują się jedne z najbardziej znanych broni i zbroi z królewskiej kolekcji. 

Na bogato?

Zobacz wideo Królowa Elżbieta II opublikowała swojego pierwszego posta na Instagramie