Bartłomiej Topa z opuchniętą twarzą. "Każda choroba wyzwala strach"

Bartłomiej Topa zaskoczył obserwatorów na Instagramie oraz Facebooku, wrzucając nagranie, na którym ma ogromny obrzęk na pół twarzy.

Bartłomiej Topa udostępnił w sieci wstrząsające nagranie. Zanim pojawiają się pierwsze słowa, widz może doznać prawdziwego szoku, gdy aktor odsłania drugą część twarzy. Co się wydarzyło? Topa postanowił zwrócić uwagę na poważny problem, który dotyczy wielu osób.

Cezary ŻakCezary Żak: Osocze oddane. Na dowód jest nawet zdjęcie. "W końcu aktor, który wykorzystał popularność we właściwym celu"

 

Barłomiej Topa pokazał opuchniętą twarz w słusznej sprawie

Obrzęk i opuchlizna są na szczęście u Topy tylko charakteryzacją. Aktor wziął udział w kampanii społecznej, która ma na celu uświadomienie, czym jest wrodzony obrzęk naczynioruchowy (czyli HAE). W poruszających słowach Bartłomiej opowiedział historię jednej z osób cierpiącej na tę przypadłość. 

Wysłuchajcie historii Pana Grzegorza, pacjenta cierpiącego na cholernie skomplikowaną chorobę, o której prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście… aż do teraz. Powiedzcie o niej innym. Proszę - apeluje aktor

Jak słusznie zauważa Topa, w obecnych czasach, gdy na co dzień walczymy ze strachem przed koronawirusem, warto uświadomić sobie, że obok nas żyją ludzie, którzy z podobnym lękiem mają do czynienia od zawsze. A właśnie tak wygląda życie pacjentów z HAE, podstępną chorobą, która niestety często sprawia problem przy diagnozie.

Bartłomiej Topa w nowej kampanii społecznejBartłomiej Topa w nowej kampanii społecznej Bartłomiej Topa - Instagram

Aktor po raz kolejny bierze udział w ważnej społecznej akcji

Bartłomiej Topa już wcześniej zgodził się na wystąpienie w kampanii społecznej o autyzmie. Aktor przyznał, że materiał dotyczący HAE okazał się jeszcze trudniejszy. Nie ze względu na skomplikowaną charakteryzację, a uświadomienie sobie, z jakim lękiem musi mierzyć się wiele ludzi. 

Każda choroba wyzwala strach – nie wiemy, co przyniesie przyszłość, obawiamy się utraty kontroli nad własnym zdrowiem, a czasem nawet życiem - czytamy w komentarzu Topy do akcji

Szanujemy takie działania naszych gwiazd, w których popularność wykorzystują w szczytnym celu. Mamy nadzieję, że kampania pomoże naświetlić problem tej choroby.

DodaDoda komentuje wiadomość od fanki. "To sens życia w show-biznesie"