Eurowizja Junior 2020. Wystąpiła Alicja Szemplińska, ale to Ida Nowakowska skradła show

Eurowizja Junior 2020 już za nami. Jako "przerywnik" na scenie wystąpiła Alicja Szemplińska, nasza reprezentantka w Eurowizji dla dorosłych. Towarzyszyła jej na scenie tańcząca Ida Nowakowska i to ona skradła cały występ i uwagę kamery.

Eurowizja Junior 2020 zakończyła się zwycięstwem Francji. Polska nie wygrała konkursu, jednak trzeba przyznać, że w tych trudnych warunkach TVP zrobiła sporo, żeby zorganizować wszystko "na bogato". Ściągnięto na scenę Duncana Laurence'a z Niderlandów - zeszłorocznego zwycięzcę Eurowizji dla dorosłych, oddano też scenę Alicji Szemplińskiej, która miała reprezentować Polskę w Eurowizji w tym roku. Na scenie znalazła się też obok niej z występem solo Ida Nowakowska. I znowu skradła show.

Jacek Kurski, Ala TraczJacek Kurski o zwycięstwie Polski w Eurowizji Junior 2020: Trudna sytuacja

Eurowizja Junior 2020. Alicja Szemplińska i Ida Nowakowska na scenie

Alicja Szemplińska reprezentowałaby Polskę w tegorocznej Eurowizji dla dorosłych, gdyby nie została ona odwołana ze względu na sytuację na całym świecie. Niestety, Ala nie miała szansy zaprezentować się przed całą Europą w Niderlandach. Znalazł się jednak dla niej czas antenowy w czasie Eurowizji Junior. Alicja Szemplińska pięknie zaśpiewała "Empires", jednak w pewnym momencie uwaga kamery przeniosła się z niej na... Idę Nowakowską.

 

Ida, w obcisłym, błyszczącym, czarnym kostiumie, tańczyła do utworu Alicji. Widzowie chyba nie do końca docenili ten zabieg reżyserski, który zresztą był kopią zeszłorocznego - wtedy też Ida Nowakowska miała swoje 5 minut nie tylko jako prowadząca, ale również jako tancerka-solistka.

Eurowizja Junior 2020. Ida Nowakowska na scenieEurowizja Junior 2020. Ida Nowakowska na scenie Fot. AKPA

Ida 3 w 1, zaraz stanie jeszcze na widowni i będzie klaskać!
To wygląda jakby Kurski z oszczędności kazał Idzie poprowadzić, zatańczyć a na koniec umyć podłogi...
Skoro Ida zatańczyła, to czekam, aż Rafał zaśpiewa!
Zepsuła jej występ :( - czytamy w kilku miejscach w Internecie, gdzie na bieżąco oglądany i komentowany był finał Eurowizji Junior 2020.

Viki GaborEurowizja Junior 2020. Viki Gabor triumfowała rok temu. Czy odbiła jej "sodówka"?

Ciekawe, czy gdyby Polska wygrała Eurowizję dla dzieci jeszcze raz, to Ida - ponownie zapewne jako prowadząca show - miałaby okazję wystąpić na scenie w swoim tanecznym żywiole?

Zobacz wideo Ida Nowakowska: "Myślałam, że całe życie spędzę w Los Angeles"
Więcej o: